fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Συμπληρώθηκε το παζλ των πρωταθλητών των ΕΠΣ – Η μόνη απώλεια

Οι 56-1 ομάδες που θα πάρουν μέρος στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική και το αναλυτικό πρόγραμμα.

Γ’ Εθνική: Συμπληρώθηκε το παζλ των πρωταθλητών των ΕΠΣ – Η μόνη απώλεια

Οι πρωταθλητές των ΕΠΣ αναδείχτηκαν με κάθε… τρόπο στις 53 Ενώσεις της ΕΠΟ, όπως και οι τρεις δευτεραθλητές των τριών ιδρυτριών Ενώσεων της Ομοσπονδίας, προκειμένου να πάρουν μέρος στα μπαράζ ανόδου για τη Γ’ Εθνική.

Οι αγώνες θα ξεκινήσουν κανονικά στις 8 Μαΐου, βάσει του αρχικού σχεδιασμού, και θα ολοκληρωθούν στις 5 Ιουνίου.

Οι 56 ομάδες έχουν ήδη χωριστεί σε 8 ομίλους των 7 ομάδων, και από κάθε όμιλο θα παίρνουν το εισιτήριο για τη Γ’ Εθνική οι τρεις πρώτες, προκειμένου να προβιβαστούν 24 ομάδες.

Από τις 56 ομάδες που προέκυψαν, από την κανονική διάρκεια των πρωταθλημάτων, από αγώνες μπαράζ, από δικαστικές αποφάσεις, μια αποφάσισε να μην πάρει μέρος στο μίνι πρωτάθλημα διεκδίκησης της ανόδου στην εθνική ερασιτεχνική κατηγορία.

Ο λόγος για τον πρωταθλητή Ζακύνθου ΑΟ Τσιλιβί, που σε ανακοίνωσή του εξήγησε τους λόγους. Ούτε η δευτεραθλήτρια Ζακύνθου Θύελλα Αμπελοκήπων θέλησε να δηλώσει συμμετοχή στα μπαράζ, οπότε η ΕΠΣ δεν θα εκπροσωπηθεί στη διαδικασία.

Αναλυτικά οι πρωταθλητές των ΕΠΣ και το πρόγραμμα των οκτώ ομίλων:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης
ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – Πανθρακικός
ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Άρης Πετεινού
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Βύρων Καβάλας
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ – Προσοτσάνη
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ – Ηρακλής Αμμουδιάς Σερρών
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Α΄ – Καμπανιακός

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΑΟ Χανιώτης
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Β΄ – Αναγέννηση Επανομής
ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ – Εθνικός Γιαννιτσών
ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ – Αστέρας Τριποτάμου
ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ – Σβορώνος
ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – Μελιτέας Μελίτης

3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Καστοριά 1980
ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ – Θύελλα Κατσικάς
ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ – ΑΕ Νέας Σελεύκειας
ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Αστέρας Πετρίτη
ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ – ΑΕ Ξηροβουνίου
ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Απόλλων Πάργας
ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ – Αναγέννηση Στάνου

4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Μακεδονικός Φούφα
ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Πυρσός Γρεβενών
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – Δωτιέας Αγιάς
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ – Πύρασος Νέας Αγχιάλου
ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – Αστέρας Καρδίτσας
ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ – ΑΟ Στυλίδας

5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ – Παλληξουριακός
ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ – ΑΟ Τσιλιβί
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ – ΑΠΣ Πάτραι
ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ – Πανηλειακός
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ – Πανθουριακός
ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ – Πανγυθεατικός
ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ – Πανθυρεατικός

6ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ – ΑΟ Χαλκίς
ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ – Κυπάρισσος Αντίκυρας
ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ – Αίολος Καρπενησίου
ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ – Απόλλων Ευπαλίου
ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ – Τενεάτης Αθικίων
ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ – Παναργειακός
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Β΄ – ΑΟ Μοσχάτου

7ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ Β΄ – Άρης Πετρούπολης
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Α΄ – Ελλάς Ποντίων
ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΑΟ Τυμπακίου
ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ – Απόλλων Αγ. Ιωάννη
ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ – Νίκη Σητείας
ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – Αστέρας Περάματος

8ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – Μαρκό
ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ – Αετός Λουτρού
ΕΠΣ ΧΙΟΥ – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου
ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ – Ελλάς Σύρου
ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ – ΑΕ Βαθύλου/Πανσαμιακού
ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ – Ιάλυσος
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ Α΄ – Αγία Παρασκευή

Αναλυτικά οι αγωνιστικές:

1η αγωνιστική 08/05
2η αγωνιστική 11/05
3η αγωνιστική 15/05
4η αγωνιστική 22/05
5η αγωνιστική 25/05
6η αγωνιστική 29/05
7η αγωνιστική 05/06

onsports

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική