fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα, το σχόλιο και οι βαθμολογίες όλων των ομίλων – Κυριακή (13/3)

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα, το σχόλιο και οι βαθμολογίες όλων των ομίλων – Κυριακή (13/3)

Δείτε τα αποτελέσματα και το σχόλιο των των αγώνων στους επτά ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Συναρπαστικά παιχνίδια διεξήχθησαν και αυτή την Κυριακή στους επτά ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Στον 1ο όμιλο, ο Αγροτικός Αστέρας επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε 2-1 του Άρη Αβάτου, ενώ η Δόξα Δράμας έμεινε στο 0-0 με τον Νέστο Χρυσούπολης.

Στον 2ο όμιλο, ο Ποσειδών Μηχανιώνας επιβλήθηκε 5-2 της Θύελλας Σαρακηνών, ενώ στα Γρεβενά ο Ηρακλής Αμπελοκήπων νίκησε 2-1 τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης.

Στον 3ο όμιλο, ο Ηρακλής Λάρισας πήρε τη νίκη με 3-1 του Θησέα Αγριάς, ενώ η Φήκη επικράτησε 2-0 της Αταλάντης.

, μεγ’αΣτον 4ο όμιλο, η Παναχαϊκή σκόνταψε στο Αίγιο, μένοντας στο 1-1 με τον Παναιγιάλειο, ενώ ο Τηλυκράτης επικράτησε 1-0 του ΠΑΟ Βάρδας, ενώ μεγάλη νίκη πάλι για το Διαβολίτσι μέσα στη Ζάκυνθο αυτή την φορά. .

Στον 5ο όμιλο, η Ηλιούπολη επιβλήθηκε 2-1 του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου εκτός έδρας, ενώ ο Φωστήρας νίκησε 3-0 τον Άρη Σκάλας. Στον 6ο όμιλο, ο Αιολικός κράτησε στο 1-1 την Προοδευτική, ενώ ο Εθνικός επικράτησε 2-1 του Αίαντα Σαλαμίνας.

Στον 7ο όμιλο, το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον ΠΑΟ Ρουφ και τον Πανιώνιο έμεινε στο 1-1, ενώ ο Άγιος Νικόλαος νίκησε 2-0 τον Άρη Σούδας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες όλων των ομίλων:

 

1ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Θερμαϊκός Θέρμης – Πανδραμαϊκός  0-1
Εθνικός Σοχού – Απόλλων Παραλιμνίου  1-2
Αγροτικός Αστέρας – Άρης Αβάτου  2-1
Αναγέννηση Πλαγιάς – Αλεξανδρούπολη FC  1-2
Δόξα Δράμας – Νέστος Χρυσούπολης  0-0
Ορφέας Ξάνθης – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου ΑΝΑΒΟΛΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αγροτικός Αστέρας 19 12 6 1 28 6 22 42
2 Πανδραμαϊκός 19 8 9 2 30 14 16 33
3 Απόλλων Παραλιμνίου 19 8 4 7 26 18 8 28
4 Άρης Αβάτου 19 8 3 8 24 20 4 27
5 Εθνικός Σοχού 19 6 8 5 17 11 6 26
6 Θερμαϊκός Θέρμης 19 8 2 9 20 23 -3 26
7 Αλεξανδρούπολη FC 19 7 5 7 24 28 -4 26
8 Δόξα Δράμας 19 5 10 4 20 16 4 25
9 Νέστος Χρυσούπολης 19 6 7 6 19 22 -3 25
10 Ορφέας Ξάνθης 18 5 3 10 18 36 -18 18
11 Μ.Αλεξ,Ορφανίου 18 4 5 9 10 18 -8 17
12 Αναγέννηση Πλαγιάς 19 4 2 13 15 38 -23 14

2ος όμιλος (17η αγωνιστική – εξ αναβολής)

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Ηρακλής Αμπελοκήπων  1-2
Θύελλα Σαρακηνών – Ποσειδών Μηχανιώνας  2-5
ΑΕΠ Κοζάνης – ΟΦ Αγίου Ματθαίου ΑΝΑΒΟΛΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μακεδονικός 17 11 4 2 25 9 16 37
2 Κοζάνη 17 9 5 3 26 11 15 32
3 Εδεσσαϊκός 17 9 2 6 22 19 3 29
4 ΑΕΠ Κοζάνης 16 8 3 5 23 16 7 27
5 Ποσειδών Μηχανιώνας 17 7 5 5 23 18 5 26
6 ΑΕ Λευκίμμης 17 7 3 7 23 19 4 24
7 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 17 7 3 7 19 17 2 24
8 Θύελλα Σαρακηνών 17 6 3 8 21 26 -5 21
9 ΑΣ Γιαννιτσά 17 5 4 8 12 16 -4 19
10 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 16 4 5 7 18 30 -12 17
11 Ηρακλής Αμπελοκήπων 17 2 6 9 13 30 -17 12
12 Κτην.Αστ.Καληράχης 17 3 3 11 12 27 -15 12

3ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Νέα Αρτάκη – Αμβρυσσέας Διστόμου  0-1
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Δήμητρα Ευξεινούπολης  0-1
ΑΟ Υπάτου – Αετός Μακρυχωρίου  3-0 α.α.
ΠΟ Φήκης – Αταλάντη  2-0
Ηρακλής Λάρισας – Θησέας Αγριάς  3-1
ΠΟ Ελασσόνας – Ατρόμητος Παλαμά  1-2

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Υπάτου 19 15 3 1 37 8 29 48
2 Ηρακλής Λάρισας 19 14 3 2 30 12 18 45
3 ΠΟ Φήκης 19 11 1 7 24 19 5 34
4 ΠΟ Ελασσόνας 19 9 5 5 25 16 9 32
5 Δήμητρα Ευξεινούπολης 19 9 3 7 23 17 6 30
6 Αμβρυσσέας Διστόμου 19 8 5 6 23 11 12 29
7 ΑΟ Νέας Αρτάκης 19 7 7 5 23 11 12 28
8 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 19 7 5 7 19 12 7 26
9 Ατρόμητος Παλαμά 19 7 3 9 20 19 1 24
10 Θησέας Αγριάς 19 4 4 11 13 27 -14 16
11 ΑΠΟ Αταλάντη 19 3 0 16 12 44 -32 9
12 Αετός Μακρυχωρίου 19 0 1 18 3 56 -53 1

4ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Εθνικός Σκουλικάδου – ΑΟ Διαβολιτσίου  0-1
Παναιγιάλειος – Παναχαϊκή  1-1
Τηλυκράτης – ΠΑΟ Βάρδας  1-0
Αίας Γαστούνης – Αχέρων Καναλακίου  0-1
Παναγρινιακός – Ναυπακτιακός Αστέρας  2-1
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Αναγέννηση Άρτας  1-0
Ρεπό: Αμβρακικός Λουτρού

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναχαϊκή 22 17 2 3 48 13 35 53
2 Τηλυκράτης 21 15 3 3 39 14 25 48
3 ΑΟ Διαβολιτσίου 21 12 5 4 35 19 16 41
4 Αχέρων Καναλακίου 21 9 7 5 27 17 10 34
5 Αίας Γαστούνης 21 10 3 8 31 23 8 33
6 Διαγόρας Βραχνεΐκων 21 9 5 7 27 18 9 32
7 Ναυπακτιακός 21 9 5 7 25 18 7 32
8 Παναγρινιακός 21 8 6 7 19 19 0 30
9 Εθνικός Σκουλικάδου 22 8 4 10 18 25 -7 28
10 ΠΑΟ Βάρδας 21 6 3 12 20 25 -5 21
11 Παναιγιάλειος 22 4 7 11 18 28 -10 19
12 Αναγέννηση Άρτας 21 5 1 15 14 38 -24 16
13 Αμβρακικός Λουτρού 21 0 1 20 2 66 -64 1

5ος όμιλος (18η αγωνιστική)

Φωστήρας – Άρης Σκάλας  2-0
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – ΓΣ Ηλιούπολης  1-2
ΑΕ Μυκόνου – Ερμής Μελιγούς  2-1
ΑΣ Σαντορίνης – Άγιος Ιερόθεος  3-0
Χαραυγιακός – ΑΕ Ερμιονίδας  0-1
Ρεπό: Παναρκαδικός

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΓΣ Ηλιούπολης 16 12 3 1 36 9 27 39
2 Φωστήρας 17 10 3 4 23 14 9 33
3 ΑΣ Σαντορίνης 16 8 5 3 24 6 18 29
4 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 16 9 1 6 22 16 6 28
5 ΑΕ Μυκόνου 17 8 2 7 25 25 0 26
6 ΑΕ Ερμιονίδας 16 7 3 6 16 18 -2 24
7 Παναρκαδικός 16 6 2 8 25 22 3 20
8 Ερμής Μελιγούς 17 4 5 8 15 25 -10 17
9 Άγιος Ιερόθεος 16 4 3 9 15 24 -9 15
10 Χαραυγιακός 16 3 4 9 12 25 -13 13
11 Άρης Σκάλας 17 1 5 11 9 38 -29 8

6ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Αιολικός – Προοδευτική  1-1
Αστέρας Βάρης – ΑΟ Πυλίου  1-2
Εθνικός – Αίας Σαλαμίνας  2-1
ΑΠΟ Κερατσίνι – Αήττητος Σπάτων  2-0
ΑΟ Καραβάς – Πανελευσινιακός ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Προοδευτική 17 11 5 1 28 8 20 38
2 Εθνικός 17 12 2 3 33 16 17 38
3 Πανελευσινιακός 16 10 3 3 28 12 16 33
4 Αιολικός 17 8 3 6 17 13 4 27
5 Θύελλα Ραφήνας 17 7 4 6 16 14 2 25
6 ΑΟ Πυλίου 18 6 5 7 18 24 -6 23
7 ΑΠΟ Κερατσίνι 17 7 2 8 15 19 -4 23
8 Αστέρας Βάρης 18 5 3 10 19 28 -9 18
9 Αίας Σαλαμίνας 17 4 4 9 15 24 -9 16
10 ΑΟ Καραβάς 16 2 6 8 12 21 -9 12
11 Αήττητος Σπάτων 17 3 1 13 9 28 -19 10

7ος όμιλος (15η αγωνιστική)

ΑΕ Νεάπολης – Αλμυρός Γαζίου  0-2
ΑΟ Πόρου – Ατσαλένιος  1-2
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Γιούχτας  0-4
ΠΑΟ Ρουφ – Πανιώνιος  1-1
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Άρης Σούδας  2-0

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟ Ρουφ 15 10 4 1 30 15 15 34
2 Πανιώνιος 15 9 4 2 25 10 15 31
3 ΑΟ Αγίου Νικολάου 15 9 2 4 26 15 11 29
4 ΑΟ Πόρου 15 7 6 2 28 14 14 27
5 Γιούχτας 15 7 4 4 18 13 5 25
6 Αλμυρός 15 6 4 5 26 15 11 22
7 Ατσαλένιος 15 5 2 8 20 24 -4 17
8 Άρης Σούδας 15 2 4 9 11 20 -9 10
9 ΑΕ Νεάπολης 15 2 3 10 10 26 -16 9
10 Αναγ.Ιεράπετρας 15 1 1 13 8 50 -42 4

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική