fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Τετάρτης, ΟΛΑ τα ματς και οι βαθμολογίες(28/4)

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Τετάρτης, ΟΛΑ  τα ματς και οι βαθμολογίες(28/4)
Ένα κουβάρι στο 1-2 παίκτες και πάγκος του ΑΟ Διαβολιτσίου χθες στην Γαστούνη!

Με εμβόλιμη δράση συνεχίστηκε η δράση στη Γ’ Εθνική.
Με δυνατά παιχνίδια, αρκετά γκολ και… απρόοπτα διεξήχθη σήμερα η δράση στους ομίλους 1, 2, 3, 5, 9 και 10.

Στον 1ο όμιλο, ο Ορφέας Ξάνθης επικράτησε 2-1 στη Δράμα της ΑΕ Αμπελοκήπων και παρέμεινε στην κορυφή, ενώ ο Πανδραμαϊκός επικράτησε 2-1 του Άρη Αβάτου. Ο Ηρακλής αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Στον 2ο όμιλο, ο Αγροτικός Αστέρας έμεινε στο 1-1 με τη Θύελλα Σαρακηνών, ενώ η Νέα Καλλικράτεια διέλυσε τον Εδεσσαϊκό με 4-0 εκτός έδρας.

Στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας επιβλήθηκε 5-0 του Εθνικού Ν. Κεραμιδίου, ενώ ο Οικονόμος Τσαριτσάνης επικράτησε 4-1 του Μακεδονικού Φούφα στην Πτολεμαΐδα.

Στον 5ο όμιλο, ο Τηλυκράτης επικράτησε 3-0 του ΟΦΑΜ, ενώ ο Αμβρακικός Λουτρού νίκησε 2-0 τον Αχέροντα Καναλακίου.

Στον 9ο όμιλο και εξ αναβολής παιχνίδια, ο Διαγόρας Βραχνέικων νίκησε 1-0 τον Εθνικό Σκουλικάδου, ενώ ο ΑΟ Διαβολιτσίου επικράτησε 2-1 του Αίαντα Γαστούνης με ανατροπή.

Στον 10ο όμιλο, η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ έμεινε στο 0-0 με τον Ατσαλένιο, ενώ ο Άγιος Νικόλαος επιβλήθηκε με 4-0 της Αναγέννησης Ιεράπετρας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα ματσ και οι βαθμολογίες των ομίλων (από το Sportsup):

Tο sportsup.gr, όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, αναλαμβάνει να συγκεντρώσει όλα τα ρεπορτάζ των αγώνων της Γ Εθνικής.

Nα «κλικάρετε» πάνω στον αγώνα που επιθυμείτε για να διαβάσετε αναλυτικά το κάθε ματς!

1ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Απόλλων Παραλιμνίου  2-2
ΑΕ Αμπελοκήπων – Ορφέας Ξάνθης  1-2
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Εθνικός Σοχού  1-2
Αετός Οφρυνίου – Ελπίδα Σαπών  3-0
Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Ευόσμου  3-2
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου  0-3 α.α.
Ένωση Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Διδυμοτείχου  3-1
Άρης Αβάτου – Πανδραμαϊκός  1-2

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ορφέας Ξάνθης 8 7 1 0 16 4 12 22
2 Αετός Οφρυνίου 8 6 1 1 15 4 11 19
3 Πανδραμαϊκός 8 6 1 1 11 3 8 19
4 Ηρακλής Αμπελοκήπων 8 5 1 2 18 5 13 16
5 Ένωση Αλεξ/πολης 8 4 1 3 10 10 0 13
6 Μ.Αλεξ.Ορφανίου 8 4 1 3 9 12 -3 13
7 Ελπίδα Σαπών 7 3 2 2 7 7 0 11
8 Εθνικός Σοχού 8 2 4 2 9 8 1 10
9 Νέστος Χρυσούπολης 7 3 1 3 8 7 1 10
10 Απόλλων Παραλιμνίου 6 3 1 2 8 5 3 10
11 ΑΕ Ευόσμου 7 1 4 2 8 11 -3 7
12 Άρης Αβάτου 7 2 1 4 7 8 -1 7
13 ΑΕ Αμπελοκήπων 7 2 1 4 7 12 -5 7
14 ΑΕ Διδυμοτείχου 8 2 0 6 9 11 -2 6
15 Αναγέννηση Θαλασσιάς 8 0 0 8 2 19 -17 0
16 Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 7 0 0 7 2 20 -18 0

2ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Μακεδονικός – Εθνικός Γιαννιτσών  2-0
Αγροτικός Αστέρας – Θύελλα Σαρακηνών  1-1
Αναγέννηση Πλαγιάς – Αετός Βαρβάρας  4-1
Νίκη Αγκαθιάς – Ποσειδών Μηχανιώνας  0-2
Εδεσσαϊκός – ΠΟ Νέας Καλλικράτειας  0-4
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Θερμαϊκός Θέρμης  0-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΠΑΟ Κουφαλίων (29/4)
Ρεπό : Αναγέννηση Γιαννιτσών

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ποσειδών Μηχανιώνας 7 7 0 0 17 2 15 21
2 Αγροτικός Αστέρας 7 6 1 0 13 1 12 19
3 Θύελλα Σαρακηνών 6 4 2 0 10 3 7 14
4 Θερμαϊκός 7 4 1 2 12 8 4 13
5 Εδεσσαϊκός 8 3 2 3 9 12 -3 11
6 Μακεδονικός 8 2 5 1 9 5 4 11
7 Αναγέννηση Πλαγιάς 8 3 2 3 9 8 1 11
8 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 6 3 1 2 9 6 3 10
9 Αναγέννηση Γιαννιτσών 7 3 1 3 9 7 2 10
10 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 7 2 1 4 7 10 -3 7
11 Νίκη Αγκαθιάς 7 2 1 4 5 10 -5 7
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 7 1 3 3 5 7 -2 6
13 Αετός Βαρβάρας 8 2 0 6 8 16 -8 6
14 Εθνικός Γιαννιτσών 8 1 1 6 5 14 -9 4
15 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 7 0 1 6 2 20 -18 1

3ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Ερμής Αμυνταίου – Ατρόμητος Παλαμά  1-1
Μακεδονικός Φούφα – Οικονόμος Τσαριτσάνης  1-4
ΑΣ Μετέωρα – ΑΕ Καρίτσας  0-3
Αετός Μακρυχωρίου – ΑΟ Σελλάνων  3-1
Κοζάνη – Ηρακλής Λάρισας  2-0
Αναγέννηση Καρδίτσας – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου  5-0
Δίας Δίου – ΠΟ Φήκης  1-1
Ρεπό : ΠΟ Ελασσόνας

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αναγέννηση Καρδίτσας 8 6 2 0 23 4 19 20
2 ΑΕ Καρίτσας 7 5 2 0 12 2 10 17
3 Αετός Μακρυχωρίου 8 5 1 2 13 4 9 16
4 ΠΟ Φήκης 7 4 1 2 8 6 2 13
5 Ατρόμητος Παλαμά 7 3 4 0 9 4 5 13
6 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 8 4 1 3 11 11 0 13
7 Ηρακλής Λάρισας 7 3 2 2 14 7 7 11
8 ΑΟ Σελλάνων 8 3 0 5 6 10 -4 9
9 Ερμής Αμυνταίου 7 2 3 2 8 9 -1 9
10 Κοζάνη 6 2 2 2 7 8 -1 8
11 Οικονόμος Τσαριτσάνης 8 2 1 5 7 16 -9 7
12 Δίας Δίου 7 1 3 3 4 10 -6 6
13 ΠΟ Ελασσόνας 6 1 2 3 6 10 -4 5
14 ΑΣ Μετέωρα 7 0 2 5 2 10 -8 2
15 Μακεδονικός Φούφα 7 0 0 7 2 21 -19 0

5ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Θύελλα Κατσικάς – ΑΕ Μεσολογγίου  1-0
Αμβρακικός Λουτρού – Αχέρων Καναλακίου  2-0
ΑΕ Λευκίμμης – ΠΑΣ Πρέβεζα  1-0
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης  1-3
Τηλυκράτης – ΟΦ Αγίου Ματθαίου  3-0
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Παναγρινιακός  2-1
Κέρκυρα – Αναγέννηση Άρτας  0-0

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αχέρων Καναλακίου 7 5 1 1 17 5 12 16
2 ΑΕ Λευκίμμης 7 5 1 1 11 5 6 16
3 Τηλυκράτης 7 5 0 2 10 4 6 15
4 Κτηνοτροφικός Αστέρας 7 4 1 2 11 6 5 13
5 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 7 4 1 2 10 7 3 13
6 Αναγέννηση Άρτας 7 3 2 2 7 6 1 11
7 Κέρκυρα 7 3 1 3 8 17 -9 10
8 Παναγρινιακός 7 2 3 2 10 6 4 9
9 Αμβρακικός Λουτρού 7 2 2 3 5 6 -1 8
10 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 6 1 2 3 5 9 -4 5
11 ΠΑΣ Πρέβεζα 7 1 4 2 4 7 -3 4
12 Θύελλα Κατσικάς 7 1 1 5 4 13 -9 4
13 Θύελλα Μοναστηρακίου 7 1 1 5 10 15 -5 4
14 ΑΕ Μεσολογγίου 6 0 2 4 1 7 -6 2

9ος όμιλος (3η αγωνιστική)

Αίας Γαστούνης – ΑΟ Διαβολιτσίου  1-2
Εθνικός Σκουλικάδου – Διαγόρας Βραχνεΐκων  0-1

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ζάκυνθος 7 3 4 0 11 6 5 13
2 Αίας Γαστούνης 7 3 2 2 12 8 4 11
3 Ναυπακτιακός 6 3 2 1 12 5 7 11
4 Παναιγιάλειος 7 3 2 2 8 7 1 11
5 ΠΑΟ Βάρδας 7 2 4 1 6 6 0 10
6 Αχαϊκή 6 2 3 1 4 4 0 9
7 Εθνικός Σκουλικάδου 6 3 0 3 7 8 -1 9
8 Πάμισος Μεσσήνης 6 2 3 1 4 3 1 9
9 ΑΟ Διαβολιτσίου 5 3 0 2 7 6 1 9
10 Διαγόρας Βραχνεΐκων 6 2 1 3 8 9 -1 7
11 Θύελλα Πατρών 6 1 2 3 5 9 -4 5
12 Παλληξουριακός 6 1 1 4 3 7 -4 4
13 ΑΟ Τσιλιβή 7 0 2 5 3 12 -9 2

10ος όμιλος (8η αγωνιστική)

ΑΟ Δαμάστας – Γιούχτας  0-0
ΑΟ Πόρου – Ρεθυμνιακός  1-3
ΑΕ Νεάπολης – Ηρόδοτος  0-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατσαλένιος  0-0
Αλμυρός Γαζίου – Άρης Ρεθύμνου  3-0 α.α.
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Αναγέννηση Ιεράπετρας  4-0
ΑΟ Παλαιόχωρας – Άρης Σούδας  0-3 α.α.
Αστέρας Ρεθύμνου – Πλατανιάς  1-0

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 8 6 1 1 19 5 14 19
2 Ατσαλένιος 8 5 2 1 14 9 5 17
3 Ηρόδοτος 8 5 2 1 13 4 9 17
4 ΑΟ Αγίου Νικολάου 8 5 1 2 18 10 8 16
5 Αλμυρός Γαζίου 8 4 3 1 19 8 11 15
6 Άρης Σούδας 8 4 2 2 13 7 6 14
7 Γιούχτας 8 3 4 1 8 4 4 13
8 Ρεθυμνιακός 8 4 0 4 11 9 2 12
9 ΑΟ Δαμάστας 8 3 2 3 12 7 5 11
10 Αναγέννηση Ιεράπετρας 8 3 1 4 17 19 -2 10
11 Αστέρας Ρεθύμνου 8 3 0 5 10 15 -5 9
12 ΑΟ Πόρου 8 2 2 4 6 14 -8 8
13 ΑΕ Νεάπολης 8 2 1 5 6 13 -7 7
14 ΑΟ Παλαιόχωρας 7 2 0 5 6 18 -12 6
15 Πλατανιάς 8 1 1 6 4 15 -11 4
16 Άρης Ρεθύμνου

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική