fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Για μια θέση στη Γ’ Εθνική: Οι πρωταθλητές των ΕΠΣ που θα παίξουν στα μπαράζ

Για μια θέση στη Γ’ Εθνική: Οι πρωταθλητές των ΕΠΣ που θα παίξουν στα μπαράζ

Στις 8 Μαΐου θα αρχίζουν τα μπαράζ των πρωταθλητών ΕΠΣ για τη Γ’ Εθνική, με τις ομάδες να αρχίζουν να γίνονται γνωστές.

Τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα ολοκληρώνονται σιγά-σιγά και προκύπτουν οι 56 ομάδες που θα λάβουν μέρος στα μπαράζ των πρωταθλητών των ΕΠΣ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Ήδη οι 53+3 ομάδες έχουν χωριστεί σε 8 ομίλους των 7 ομάδων και έχει γίνει η κλήρωση. Το εισιτήριο για την άνοδο θα πάρουν συνολικά 24 ομάδες.

Το Onsports σας παρουσιάζει τους μέχρι τώρα πρωταθλητές των ΕΠΣ και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων, που θα αρχίσουν στις 8 Μαΐου και θα ολοκληρωθούν στις 5 Ιουνίου

Ανάμεσα στις πρωταθλήτριες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στη Γ’ Εθνική είναι και ομάδες με βαριά φανέλα και μεγάλη ιστορία, όπως η Καστοριά, ο Πανθρακικός, ο Πανηλειακός και ο Παναργειακός.

Αναλυτικά οι ομάδες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης
ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – Πανθρακικός
ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Άρης Πετεινού
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Βύρων Καβάλας
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ – Προσοτσάνη
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ – Ηρακλής Αμμουδιάς Σερρών
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Α΄ – Καμπανιακός

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΑΟ Χανιώτης
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Β΄ – Αναγέννηση Επανομής
ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ – Εθνικός Γιαννιτσών
ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ – Αστέρας Τριποτάμου
ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ – Σβορώνος
ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – Μελιτέας Μελίτης

3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Καστοριά 1980
ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ – Θύελλα Κατσικάς
ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ – ΑΕ Νέας Σελεύκειας
ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Αστέρας Πετρίτη
ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ – ΑΕ Ξηροβουνίου
ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Απόλλων Πάργας
ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ – Αναγέννηση Στάνου

4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Μακεδονικός Φούφα
ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – Δωτιέας Αγιάς
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ – Πύρασος Νέας Αγχιάλου
ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – Αστέρας Καρδίτσας
ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ – ΑΟ Στυλίδας

5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ – Παλληξουριακός
ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ – ΑΠΣ Πάτραι
ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ – Πανηλειακός
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ – Πανθουριακός
ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ – Πανγυθεατικός
ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ – Πανθυρεατικός

6ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ – Κυπάρισσος Αντίκυρας
ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ – Αίολος Καρπενησίου
ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ – Απόλλων Ευπαλίου
ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ – Παναργειακός
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Β΄ – ΑΟ Μοσχάτου

7ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ Β΄ – Αγία Πετρούπολη
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Α΄ – Ελλάς Ποντίων
ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ – Απόλλων Αγ. Ιωάννη
ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ – Νίκη Σητείας
ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική