Γ΄ Εθνική

Η επιστροφή του Βασίλη Βούζα…

Ισόπαλος 1-1 λοιπόν με την Εθνική Ενόπλων του Βασίλη Βούζα _η επιστροφή έτσι του πρώην προπονητή της Μαύρης Θύελλας στην Μεσσηνία – αναδείχθηκε ο ΑΟ Διαβολιτσίου στο τελευταίο φιλικό προετοιμασίας του  ΑΟΔ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκόρ με τον Γκελκέρια που στο 65′ έκανε το 1-0 έπειτα από ασίστ του Αθανασόπουλου.

Οι νερατζούρι είχαν την ευκαιρία να πάρουν διαφορά δυο τερμάτων λίγα λεπτά αργότερα όταν κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Μουλιάτου αλλά ο Αθανασόπουλος που ανέλαβε την εκτέλεση δεν κατάφερε να σκοράρει.

Το συγκρότημα του Βασίλη Βούζα κατάφερε τελικά να ισοφαρίσει στο 65ο λεπτό με τον Γαρύφαλο να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Διαιτητής: Βαμβακάς (Μιχαλόπουλος, Παναγιωτόπουλος). Πολύ καλοί οκοθ τους

ΑΟ Διαβολιτσίου: Δήμας, Σταματελόπουλος Άρης, Φωτόπουλος, Τζανετέας, Πιτσιλής, Μουλιάτος, Γκελκέρια, Αθανασόπουλος, Μπαλόπουλος, Τσεπελέ, Κοτσοβός (11άδα), Βλάχος, Σταματελόπουλος Θοδ., Σεντεμέντες, Κυριακούλης, Τσουκαλάς, Χότζα, Γεωργιόπουλος, Σουλαντίκας.

Εθνική Ενόπλων: Λυμπερόπουλος, Μπούζας, Μπεκατώρος, Γαρύφαλος, Σμίλτος, Τουλουβασίλης, Κασσωτάκης, Μαλλισόβας, Νιάρος, Πρίντεζης, Αρμενιάκος (11άδα), Τζανουλίνος, Καλουδιώτης, Γεωργουσόπουλος, Μαυροκεφαλίδης, Τσατσαρής, Γεωργόπουλος, Καραλής.