Η φοβερή Βέροια 3-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα (+video)

Νίκη με 3-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα πήρε η Βέροια, σε φιλικό παιχνίδι που έλαβε χώρα μεταξύ τους.

Η Βέροια επιβλήθηκε επί της ομάδας των Ιωαννίνων με σκορ 3-0, με το Λουκίνα να σκοράρει δύο φορές (η μια με εύστοχο χτύπημα πέναλτι) στο 27′ και στο 40′ ενώ το τρίτο τέρμα για τη “Βασίλισσα” διαμόρφωσε ο Πασάς στο 51ο λεπτό.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΜΑΤΣ:

8′ Έχει την κατοχή της μπάλας σε αυτά τα πρώτα λεπτά η “Βασίλισσα” και προσπαθεί να “χτίσει” κάποια αξιόλογη επιθετική προσπάθεια…

Ισορρόπησε ο ΠΑΣ μετά το 10λεπτο

27′ Ο Πανουργιάς ανέτρεψε τον Πασά και ο ρέφερι έδειξε το σημείο του πέναλτι

ΓΚΟΛ! Ο Λουκίνας εκτελεί εύστοχα το πέναλτι γράφοντας το 1-0!

40‘ ΓΚΟΛ! Ωραία προσπάθεια του Πασά που μπήκε στην περιοχή και σούταρε δυνατά στο αριστερό δοκάρι, με τη μπάλα στην επαναφορά να καταλήγει πρώτα στον Σιμόνι που σούταρε χλιαρά και στη συνέχεια ο Λουκίνας από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0!

41′ Ωραία προσπάθεια του Πόζογλου και σουτ από πλάγια θέση, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια

45′ Ο ΠΑΣ είχε μια καλή στιγμή με τον Μπρένερ να μην μπορεί να βρει τη μπάλα από κοντά και να τη στείλει στα δίχτυα, μετά από γέμισμα του Πανουργιά

51′ ΓΚΟΛ! Ωραία προσπάθεια και σέντρα ακριβείας του Πόζογλου από αριστερά, ο Πασάς από κοντά έστειλε με σουτ τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-0!

53′  Διπλή ευκαιρία για τη “Βασίλισσα” με τον Πασά να σουτάρει αρχικά μέσα από την περιοχή, τον Γιαννίκογλου να αποκρούει προσωρινά και στη συνέχεια τον Βεργώνη εξω από την περιοχή να σουτάρει λίγο άουτ.

54′ Απαντάει στις ευκαιρίες ο ΠΑΣ με τον Ελευθεριάδη να σουτάρει, τη μπάλα να κοντράρει και στη συνέχεια το σουτ του Ντομίνγκες να αποκρούεται την τελευταία στιγμή από τον Μαραγκό!

57′ Μαζικές αλλαγές για τον ΠΑΣ.

Βγήκαν οι Οικονομόπουλος, Πήλιος, Πανουργιάς, Γώγος, Ντομίνγκες, Μπρένερ, Ελευθεριάδης, Λέο και μπήκαν οι Σαλιάκας, Ροντρίγκο, Νάουμετς, Παντελάκης, Πίρσμαν, Καρτάλης, Σιόντης, Παμλίδης.

79′ Δυνατό σουτ του Νάουμετς, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

82′ Γύρισμα από δεξιά του Μούργου για τον Οικονόμου, ο οποίος από το ύψος της περιοχής έπιασε ωραίο φαλτσαριστό σουτ στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ!

84′ Διαγώνιο σουτ του Καρτάλη μέσα από την περιοχή, ο Τσιμόπουλος μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

87′ Σουτ του Λώλη από πλάγια θέση και μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.