Βίντεο

Η ήττα του Παμίσου (0-2) από Αμβρυσσέα (+video με τις φάσεις, τα γκολ & τις δηλώσεις των προπονητών)

O ηρωικός μαχητής του θαυμάσιου Μιχάλη Φασουλή Πάμισος, γνώρισε την ήττα εντός έδρας στη Μεσσήνη με 0-2 από τον Αμβρυσσέα Διστόμου.

Η ομάδα του «Π.Ο. “Αμβρυσσέας” Διστόμου» κατάφερε λοιπόν να συνεχίσει με νίκη, μετά το 3-1 επί της ομάδας του Μανδραϊκού, την προηγούμενη εβδομάδα, πέτυχε «διπλό», κερδίζοντας την ομάδα του Πάμισσου, μέσα στην Μεσσήνη, με 2-0, με δυο γκολ του Ιβάνοφ.

Συγκεκριμένα στο 22ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στον Ιβάνοφ ο οποίος με ωραία κίνηση και σουτ στο αριστερό παραθυράκι της εστίας νίκησε τον Καπατσώρη.

Στο 52ο λεπτό σε μια τουλάχιστον αμφισβητούμενη φάση, ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι σε χέρι αμυντικού του Παμίσου κάτω από τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Δήμου αλλά ο Καπατσώρης έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε τη μπάλα.

Στο 82ο λεπτό μετά από τραγική ασυνεννοησία στην άμυνα του Παμίσου, ο Δήμου έκλεψε τη μπάλα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Ιβάνοφ, ο οποίος προ κενής εστίας έκανε το 0-2, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Ο Πάμισος δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του αγώνα να φανεί απειλητικός στα καρέ του Αμβρυσσέα και φυσιολογικά ηττήθηκε με 0-2.

Δαιτησία: ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ, ΛΥΚΟΜΗΤΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑ, Σ ΛΕΚΚΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ  και παρατηρητής ο ΣΠΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ, οι μέτριοι διαιτητές του αγώνα στο “νησί”!

Πάμισος: Καπατσώρης, Αριστομενόπουλος, Ρούτσης(78΄Μάραντος), Φιλόπουλος, Αλεβίζος, Μωράκης, Νινιός, Παπαδόπουλος(73΄Χαρλέπας), Κοντομανωλόπουλος(46΄Δημητρακόπουλος), Ηλιόπουλος, Χελάς(73΄Βλάχος)

Αμβρυσσέας Διστόμου: Ντουμάνης – Κουβέλης, Καραλής (89’ Ζαφειρίου), Στασινόπουλος, Ζυγογιάννης, Χαραλαμπίδης, Σένκα, Ιβάνοβ (86’ Φωτόπουλος), Δήμου, Αντωνίου (66’ Κυριακόπουλος), Σταύρε (76’ Βλάχος).