Σπορ

Η παρουσία του Μεσσηνιακού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων/ Νεανίδων

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων/ Νεανίδων συμμετείχε ο Μεσσηνιακός.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 που διεξήχθη στα Γιάννενα το Σαββατοκύριακο 1-2 Αυγούστου συμμετείχε το τμήμα στίβου του Μεσσηνιακού. Οι αθλήτριες του συλλόγου πραγματοποίησαν ικανοποιητική εμφάνιση σε μια δύσκολη για όλους αγωνιστική χρόνια.

Η Μαριδήμη Χανδρινού έλαβε μέρος στον τελικό του  άλματος σε μήκος και κατέκτησε την 7η θέση με επίδοση 5,56μ. Η σκυταλοδρομία 4×100μ. νεανίδων αποτελείτο από τις κορασίδες αθλήτριες (μικρότερης ηλικιακής κατηγορίας) Μαριλένα Φεράι, Ευγενία Διαμαντοπούλου, Χριστιάνα Πλατανίτη και Ηλιάνα Τασιοπούλου και κατέκτησε την 9η θέση στον τελικό του αγωνίσματος με επίδοση 51’’.14.

Στην διοργάνωση συμμετείχε και ο αθλητής της Ολυμπιάδας Καλαμάτας Παναγιώτης Μαλαπάνης που αγωνίστηκε στην σφαιροβολία και με επίδοση 12,93μ. κατέκτησε την 9η θέση.

Οι προπονητές Άρης Τριανταφυλλόπουλος, Λούης Τσάτουμας και Παναγίωτα Τσιάλα παρευρέθηκαν στα Γιάννενα καθοδηγώντας τους αθλητές και τις αθλήτριες στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.