Μεσσηνία

Η συνέχεια του Τέλος Άγρας – Α.Ο. Κυπαρισσίας…

Ο αγώνας για την 2η Αγωνιστική του 2 ομίλου της Α΄ Τοπικής, μεταξύ των ομάδων Α.Ο Τέλος Άγρας-Α.Ο. Κυπαρίσσιας , που διεκόπη στο 62 λεπτό λόγο καιρικών συνθηκών. Θα συνεχιστεί από το 62 λεπτό την Τετάρτη 20/10/2021 και ώρα 16:00 .

Αυτό αποφάσισε σήμερα η ΕΠΣ Μεσσηνίας.

Θυμίζουμε εδώ πως οι άσχημες καιρικές συνθήκες και η έντονη βροχόπτωση ήταν η αιτία να διακοπεί οριστικά στο 65′ η αναμέτρηση Τέλλος Άγρας – Κυπαρισσία.

Το σκορ μέχρι εκείνο το σημείο ήταν 1-1 και είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο. Όπως θα δείτε και στην φωτογραφία παρακάτω το γήπεδο είχε μετατραπεί κυριολεκτικά σε λίμνη και δεν γινόταν να παιχθεί ποδόσφαιρο.

Έτσι ο διαιτητής της αναμέτρησης αποφάσισε να μην συνεχίσει το ματς και για την τύχη του θα αποφασίσει η ΕΠΣ Μεσσηνίας (δηλαδή το πότε θα οριστεί ξανά).

Στο 14′ ο Παναγόπουλος με κεφαλιά θα νικήσει τον Λαμπίρη για το 0-1.

Στο 18′ ο Α. Τσόπελας με πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σκόρδος, με βοηθούς τους Σταυρόπουλο και Γαϊτάνη.

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Λαμπίρης, Αλεβίζος, Βελησσάρης, Καραχάλιος, Λυμπερόπουλος, Χρόνης, Ηλιόπουλος, Μπολούν, Δημόπουλος, Α. Τσόπελας, Αναστόπουλος.

ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Σταυρόπουλος, Παρασκευόπουλος, Ανδρουτσής, Μιτρόφ, Μαρκόπουλος, Σπυρόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Χ. Μπουτσικάκης, Αντωνόπουλος, Παναγόπουλος, Κατσιώλης.