fbpx
Ακολουθήστε μας

Μπάσκετ

Η τοπική μπασκετική δράση στην ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Η αγωνιστική δράση στο χώρο του τοπικού μπάσκετ συνεχίζεται με ενδιαφέρον αναμετρήσεις. Σε εξέλιξη η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της Α1 και Α2 τοπικής κατηγορίας, αλλά και μικρές ηλικιακές κατηγορίες Παίδων (β’ φάση) και κορασίδων.

Αναλυτικά όλη η αγωνιστική δράση του Σαββάτου έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤEΣ
1 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΝΤΑΣΗΣ ΛΑΖ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
2 ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΝΤΑΣΗΣ ΛΑΖ.
3 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
4 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 17:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
5 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΑΣ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 15:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
6 ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 – ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧ/ΤΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
7 ΑΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ Η ΑΜΙΛΛΑ – ΑΠΟΕΛ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.
8 ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.

 

Η αγωνιστική δράση της Κυριακής έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤEΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ ΗΜΙΤ. ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 15:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ, ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
2 ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΗΜΙΤ. ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ, ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
3 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
4 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠ/ΣΕΥΣ – ΝΟ ΠΥΛΟΥ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 14:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.
5 ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 17:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.
6 ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ. – ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 19:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.
7 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ – ΕΣΚΑΚ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 13:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
8 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ Α. ΔΗΜ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 13:00 ΛΑΜΠΙΡΗΣ, ΛΑΜΠΟΣ
9 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.
10 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛ. Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 15:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.
11 ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ – ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 17:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.
12 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 19:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ.
13 ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 16:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ.

 

Αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει και την Δευτέρα με ένα παιχνίδι για την Α1 τοπική κατηγορία και ένα ματς για το πρωτάθλημα κορασίδων.

Αναλυτικότερα:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤEΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
2 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

 

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Μπάσκετ