Ιάλυσος-Αιγάλεω 1-1 Πήρε τον βαθμό το Σίτυ…

Με τους Χαντί και Μπουρλάκη να μπαίνουν στο ματς και να αλλάζουν την εικόνα της ομάδας, το Αιγάλεω έφυγε με τον βαθμό από την Ρόδο απέναντι στον Ιάλυσο (1-1) για την 11η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου.

Ο Ιάλυσος μπήκε με διάθεση στο γήπεδο. Και στην πρώτη του ουσιαστικά επίσκεψη στην αντίπαλη περιοχή κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Αναστασίου πάνω στον Γκέζο. Ο Καρπαθάκης το μετέτρεψε σε γκολ και έκανε το 1-0 στο 22′. Το Αιγάλεω ανέβασε γραμμές και… στροφές στη συνέχεια. Αλλά εκτός από δύο άστοχα σουτ, δεν απείλησε.

Στην επανάληψη ο Ιάλυσος είχε ως στόχο να μην δεχθεί γκολ. Το Αιγάλεω πήρε την μπάλα, την κυκλοφόρησε, αλλά δεν μπορούσε να φτιάξει φάσεις. Χαντί και Μπουρλάκης πέρασαν στο ματς και έδωσαν… άλλον αέρα στην αθηναϊκή ομάδα. Ο Ιάλυσος βρήκε την ευκαιρία και απείλησε σε μία-δύο περιπτώσεις με πιο χαρακτηριστική το δοκάρι του Παπουτσογιαννόπουλου στο 65′ χάνοντας τρομερή ευκαιρία να… τελειώσει το ματς. Και στο 85′ η ομάδα της Ρόδου το πλήρωσε. Ο Μπουρλάκης με κεφαλιά έκανε το 1-1 και ξέσπασε σε πανηγυρισμούς χαρίζοντας στην ομάδα του έναν πολύτιμο βαθμό που δίνει και ψυχολογία ενόψει της συνέχειας.

To φιλμ του αγώνα

4′ Σουτ του Μαστραντωνάκη, η μπάλα αουτ

21′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ιάλυσο. Μπαλιά του Ρούσσου για τον Γκέζο, αυτός ανατράπηκε από τον Αναστασίου μέσα στην περιοχή και ο Κακουλίδης έδειξε την άσπρη βούλα

22′ ΓΚΟΛ για τον Ιάλυσο. Ο Καρπαθάκης από τα 11 μέτρα νικάει τον Σικαλιά και δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του

30′ Σουτ του Μπαρμπαρούση, η μπάλα αουτ

38′ Σουτ του Τσιλιγγίρη, η μπάλα αουτ

44′ Εκτέλεση φαουλ του Ρούσσου, η μπάλα μόλις δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι

59′ Σέντρα του Μπουρλάκη κεφαλιά του Μπαρμπαρούση, μπλόκαρε ο Ανδρούτσος

62′ Σουτ του Μπουρλάκη, μπλόκαρε σαν σε προπόνηση ο Ανδρούτσος

64′ Κάθετη πάσα του Σκεντεράι για τον Παπαδόπουλο, ο Σικαλιάς σταματάει το πλασέ του δεύτερου

65′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ιάλυσο. Σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σικαλιά

66′ Σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου, έδιωξε σε κόρνερ ο Σικαλιάς

79′ Σουτ του Ρούσου δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι

85′ ΓΚΟΛ για το Αιγάλεω. Ο Χαντί εκτελεί το κόρνερ, ο Μπουρλάκης με κεφαλιά έκανε το 1-1

ΙΑΛΥΣΟΣ (Χαντές): Ανδρούτσος, Γκέζος, Σκεντεράι, Τερζίου, Καρπαθάκης, Μανιώτης, Παπουτσογιαννόπουλος, Ρούσσος, Παπαδόπουλος, Μαστραντωνάκης, Χριστόπουλος (63′ Μπουσάι)

ΑΙΓΑΛΕΩ (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Μαγκάκης, Αναστασίου, Παπανικόλας, Οικονομόπουλος (74′ Λάσκαρης), Βλάχος, Μαχαίρας (57′ Μπουρλάκης), Σταματάκης (74′ Τσίτσαρης), Μπαρμπαρούσης, Γουερέ (46′ Χαντί), Τσιλιγκίρης (87′ Κασνέτση)