Ιωνικός-Λεβαδειακός 1-1: Άντεξε & ισοφάρισε, αν και με 10 από το 63′ ο Λεβαδειακός! (pic+video)

Ιωνικός-Λεβαδειακός 1-1: Άντεξε & ισοφάρισε, αν και με 10 από το 63′  ο Λεβαδειακός! (pic+video)

Πολύ καλός σήμερα ο Λεβαδειακός, άξιζε την  νίκη μέσα στη Νίκαια επί του Ιωνικού!

Άντεξε & ισοφάρισε, αν και με 10 από το 63′ παρακαλώ ο εξαιρετικός, ξαναλέμε,  σήμερα Λεβαδειακός! Δίκαια οι φωνές στο τέλος του Σωτήρη Αντωνίου για την διαιτησία.

Οι φάσεις και τα γκολ σε αυτό το βίντεο:

ΣΚΟΡΕΡ: 27′ Κάστρο σουτ – 70′ Νίκας κεφ.

Στο 31′ ο Μεχία σούταρε εκτός μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αναγνωστόπουλου!
Στο 69′ ο Μάναλης με κεφαλιά απομάκρυνε στο ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πήρε μία ψηλοκρεμαστή τροχιά και χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Αναγνωστόπουλου!

Τα γκολ!!

Στο 69′ ο Νίκας πήρε την κεφαλιά στην περιοχή του Ιωνικού μετά την εκτέλεση ακριβείας του Μαρίνου και διαμόρφωσε το 1-1.
Στο 27ο λεπτό με μια λατινοαμερικάνικη συνεργασία ο Αργεντινός Ρόλε πάσαρε ιδανικά στον Βραζιλιάνο Κάστρο, βγάζοντάς τον τετ-α-τετ κι εκείνος δεν αστόχησε καθώς σκόραρε το 6ο του γκολ στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου).Βοηθοί: Φραγκούλης (Πρέβεζας/Λευκάδας), Μάνασης (Τρικάλων),Κίτρινες: Αμπούντ-Ομάρ – Μύγας, Συμελίδης, Μπιανκόνι.
Κόκκινες: 63′ Μύγα του Λεβαδειακού. Πολλά παράπονα για την διαιτησία οι φιλοξενούμενοι.

Ιωνικός (Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Αμπούντ-Ομάρ (65′ Μουστάκης), Παπαγεωργίου, Κύργιας (86′ Μπρίτο), Φαζός, Γκοτσούλιας, Νιάσε (40′ λ.τ Κόρμπος), Ματσούκας (66′ Μάναλης), Ρόλε, Πλατέλλας, Κάστρο.

Λεβαδειακός (Αντωνίου): Στογιάνοβιτς, Δημόπουλος (46′ λ.τ Μαρίνος), Μύγας, Λιάγκας (22′ λ.τ Πολέτο), Βήχος, Καραχάλιος, Νίκας, Μεχία, Νίλι (90+2′ Παναγιώτου), Συμελίδης (66′ Τζημόπουλος), Μπιανκόνι (66′ Μυτίδης).