Ηρόδοτος – Athens Kallithea 1-2: Διπλό με ανατροπή και 3η θέση για την ομάδα του Σίμου

Η Athens Kallithea αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ματς με τον Ηρόδοτο επικράτησε στην Κρήτη με 2-1 έκανε το δύο στα δύο με τον Γιώργο Σίμο στον πάγκο της και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Δεύτερη σερί νίκη για την Athens Kallithea με τον Γιώργο Σίμο στον πάγκο της και τρίτη θέση μετά την εκτός έδρας επικράτηση με 2-1 επί του Ηροδότου στην Κρήτη και μάλιστα με ανατροπή. Ο Ηρόδοτος από την άλλη μέτρησε την 5η του ήττα σε 6 παιχνίδια και βρίσκεται στην 12η θέση με 3 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου με κεφαλιά του Έλιο Ζούνιορ. Η ομάδα της Καλλιθέας όμως μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος κατάφερε να γυρίσει το ματς. Αρχικά η Athens Kallithea ισοφάρισε με αυτογκόλ του Σαρρή στο 51′ και δέκα λεπτά αργότερα ο Λουκίνας με κεφαλιά έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ηρόδοτος: Κρόστα, Μακρυδάκης, Γρηγορόπουλος (64′ Κριεζίου), Σαρρής, Κυριακίδης, Σουρνάκης (84′ Φράγκος), Μάσαδο, Έλιο Ζούνιορ, Βρεττός, Γκίνη (74′ Πλιάτσικας), Χαλκιαδάκης.

Athens Kallithea: Στρέζος, Ευαγγέλου, Μπουλούλης, Νίλι, Ρέντζας, Σαντάνα (81′ Τσιντώνης), Βασιλούδης, Λουκίνας, Κυνηγόπουλος, Χατζηδίμπας, Ντεμέτριους (65′ Μουνιέ).