Ισοπαλία 2-2 στα Γιάννινα, ΠΑΣ και Εργοτέλης (+video)

Ισοπαλία 2-2  στα Γιάννινα, ΠΑΣ και Εργοτέλης (+video)

ΠΑΣ Γιάννινα και Εργοτέλης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 σε ένα πολύ ωραίο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η αγωνιστική στην Super League 2.

Έτσι ο ΠΑΣ έχασε δύο βαθμούς και μάλιστα στην έδρα του ενω ο Εργοτέλης πήρε τον πρώτο του βαθμό στο Πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΣ μπήκε δυνατά στο ματς. Είχε τη κυκλοφορία της μπάλας. Τριγύριζε έξω από την περιοχή του Κατσιμήτρου αλλα ήταν ακίνδυνος. Ο Εργοτέλης από την άλλη κατάφερνε με δύο μπαλιές να βγει μπροστά και στο 18′ μετά από κόρνερ του ΠΑΣ ο Έφορντ σε κενή εστία έκανε το 0-1. Ο Κούατενγκ έκανε τρομερή κούρσα και έδωσε έτοιμο γκολ στον επιθετικό των Κρητικών. Ο ΠΑΣ δεν μπόρεσε να αντιδράσει και να απειλήσει στα υπόλοιπα λεπτά του α μέρους σε ένα 45λεπτο που είχε ρυθμό αλλά δεν είχε τελικές.

Στην επανάληψη είδαμε ένα γεμάτο ματς. Ο ΠΑΣ έφτασε στην ισοφάριση με πέναλτι που έκανε ο Προβιδάκης πάνω στον Παμλίδη. Ο επιθετικός του ΠΑΣ στο 55′ έκανε το 1-1. Ο Εργοτέλης έβαλε την μπάλα κάτω και στο 58′ πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ. Ο Κούατενγκ έβγαλε τον Μπούση σε τετ α τετ και αυτός έδωσε έτοιμο γκολ στον Ροβίθη με τον Χουτεσιώτη εκτός φάσης. Ο ΠΑΣ άγγιξε την ισοφάριση στο 69′. Σέντρα του Νάουμετς σουτ του Παμλίδη ο Κατσιμήτρος έδιωξε. Στη πορεία της φάσης ούτε οι Λέο και Αποστολόπουλος κατάφεραν να σκοράρουν. Η ισοφάριση ήρθε στο 74′. Μπαλιά από την άμυνα του ΠΑΣ για τον Παμλίδη ο οποίος άντεξε στο τράβηγμα του Σπήλιακ και με τον Κατσιμήτρο να έχει κάνει έξοδο τον ” κρέμασε ” με υπέροχη λομπα. Στο 76′ ο γηπεδούχος ΠΑΣ άγγιξε την ανατροπή μετά από νέο λάθος του Κατσιμήτρου αλλα και ο Λέο και ο Νάουμετς άργησαν να εκτελέσουν. Νέο άουτ του Νάουμετς στο 78′ έφυγε άουτ. Στις καθυστερήσεις ο Κατσιμήτρος έκανε την απόκρουση του ματς αφού σταμάτησε πάνω στην γραμμή την εξ επαφής κεφαλιά του Λέο και κράτησε τον βαθμό για την ομάδα του.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος, Παντελάκης, Σκόνδρας, Σιόντης (67´ Λιάσος), Νικολιάς (65´ Ξύδας), Καρτάλης, Παμλίδης, Νάουμετς, Πίτου Γκαρσία (46′ Λεό).

Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Μπούσης, Πέιος, Ντομινίκ, Μπρους, Γροντής (75´ Μπουτσάκης), Τσέλιος, Έφορντ (83´ Μπαράτα), Ιατρούδης (43′ λ.τ Ροβίθης), Κούατενγκ.

liganews

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Παρασκευή 1/11

Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας 0-0

Κυριακή (3/11)

Πλατανιάς – Χανιά 1-1 (73′ Βρεττός/55′ Μπιανκόνι)

Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Πόντου 4-0 (32′ Μαρκόφσκι, 38′ Βάρκας, 61′ Μπαστιανός, 73′ Λαρέα)

Παναχαϊκή – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-0 (34′ Μωραίτης, 53′ Λινάρδος)

Λεβαδειακός – Κέρκυρα 1-0 (45+1′ Αργυρόπουλος)