Τοπικές Ενώσεις

Ήττα ΣΟΚ Χαλκίδας στο Κύπελλο από Αρτάκη!

Η Αρτάκη επικράτησε με 3-0 του ΑΟ Χαλκίς, στο πρώτο παιχνίδι των ημιτελικών του κυπέλλου Εύβοιας, κάνοντας ένα αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στον τελικό.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για ν’ ανοίξουν το σκορ στο 26ο λεπτό με τον Ντάμπο με δυνατό σουτ να στέλνει την μπάλα να τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι. Εφτά λεπτά μετά ο ΑΟΝΑ άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θωμά και στο 35′ ο Τσούτης με κεφαλιά έκανε το 0-2. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 50ο λεπτό με προβολή του Νικολάου από κοντά.

Στον πάγκο του ΑΟ Χαλκίς έκατσαν οι Δημήτρης Αϊνδιλής-Γιάννης Οικονόμου, που θα είναι οι συνεργάτες του νέου τεχνικού ηγέτη των ‘νεραντζούρι’ Αντώνη Αυλωνίτη, που παρακολούθησε το παιχνίδι από την εξέδρα, λίγες ώρες μετά την συμφωνία για ν’ αναλάβει και πάλι την ομάδα της Χαλκίδας.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης-Δαλλας-Ιωάννου.

ΓΚΟΛ: 33′ Θωμάς, 35′ Τσούτης, 50′ Νικολάου.

ΑΟ Χαλκίς (Δημήτρης Αϊνδιλής-Γιάννης Οικονόμου): Ανδρούτσος, Σταματούκος, Δούλος, Σχίζας, Τόλης, Πατερίτσας, Μπασινάς (39′ Παπαγεωργίου λ.τ.), Παλαιολόγος, Ντάμπος, Παπαδάκης, Σμυρναίος.

Αρτάκη (Βαγγέλης Ζέρβας): Αγριόδημος, Κολιόπουλος (82′ Γκέκας), Μπαλαμπάνης, Γεωργίου (64′ Λούρος), Θωμάς (68′ Κωστούλας), Τσούτης, Τουρκοχωρίτης, Μπελίτσος, Βαλκάνος, Τσομπάνης (64′ Λειβαδίτης), Νικολάου.