Κ20 SL2: Με φοβερό Γιάννη Παλτόγλου τζούνιορ, το Αιγάλεω 2-1 την Κηφισιά και σήκωσε την κούπα! (+vid)

Φοβερό Αιγάλεω, με σκόρερ τον επίσης  φοβερό και τρομερό νεαρό Γιάννη Παλτόγλου τζούνιορ (ΦΏΤΟ), σκόρερ με ψυχομένο πέναλτι στην παράταση, του τελικού 2-1 υπέρ  του Σίτι,  κόντρα  στην επίσης  πολύ  καλή  Κηφισιά,  στην παράταση,  πρωταθλητής του πρωταθλήματος των Κ20 της Super League 2 για φέτος, μπροστά  σε 1000 (!) περίπου τρελαμένος οπαδούς του!!!

Η πρώτη καλή στιγμή ανήκε στο Αιγάλεω, με το σουτ εκτός περιοχής από τον Δημήτρη Ραυτόπουλο στο 10′ να περνά εκτός, ενώ εννιά λεπτά μετά, τη σέντρα σουτ του Ζούτα μπλόκαρε ο Δασκαλάκης. Το γκολ για το Αιγάλεω ήρθε τελικά στο 24ο λεπτό. Ο Βασίλης Ραυτόπουλος με όμορφη ατομική ενέργεια νίκησε τον Δασκαλάκη για το 0-1, δίνοντας το προβάδισμα στο «Σίτι»!

Η Κηφισιά μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος όμως η κεφαλιά του Φλώκου στο 48′ κατέληξε λίγο άουτ. Ο ίδιος παίκτης ήταν τελικά και ο σκόρερ του 1-1, σε ένα διάστημα που η ομάδα των Βορείων προαστίων είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, πίεζε για την ισοφάριση και τελικά την πέτυχε στο 75ο λεπτό.

Στο 80′ το Αιγάλεω παραλίγο να πάρει εκ νέου το προβάδισμα όμως ο Δασκαλάκης νίκησε τον Ραυτόπουλο σε τετ α τετ, ενώ και η κεφαλιά του Πρίφτι στο 86΄ πέρασε άουτ. Έτσι η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 1-1.

Στην παράταση τώρα η Κηφισιά έφτασε μία άνασα από το 2-1 στο 103′. Ο Κουτσουπιάς έκανε το δυνατό σουτ όμως η είδε τη μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Χριστοδουλίδη. Στην επαναφορά, ο ίδιος παίκτης σούταρε ξανά αλλά ο κίπερ του Αιγάλεω κράτησε το σκορ στο 1-1.

Έτσι αφού δεν έγινε το 2-1 είχαμε τελικά το 1-2 για το Αιγάλεω, καθώς ο Παλτόγλου είχε «κρύο αίμα» στο 112′ και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι χάρισε τη νίκη αλλά και το πρωτάθλημα στο «Σίτι»!

Να δούμε τώρα  το 2-1, με τους  τρομερούς “κυανολευκους” πανηγυρισμούς!!!

Κηφισιά (Μαυρουδής): Δασκαλάκης, Τσουχλαράκης (76′ Κουτσουπιας), Μπάκος, Αποστόλου, Μαρκάκης (106′ Χρονακόπουλος), Κωνσταντακόπουλος, Φλώκος, Μιχόπουλος (9′ Ντόκο, 94′ Νταής), Δήμος (76′ Καρας), Δημοσθενιάδης, Γαντζούλας (46′ Καπαματζιαν)

Αιγάλεω (Μπαϊράμης): Χριστοδουλίδης, Τσουμπακόπουλος (63′ Λευθεριώτης), Παπαβασιλόπουλος, Πρίφτι, Φωτεινός, Βεσέλι, Ραυτόπουλος Β (100′ Μητσάκος), Ραυτόπουλος Δ (115′ Δαρδανός), Σαρρής, Τσακλάνος (56′ Παλτόγλου), Ζούτας.