Κάλαϊτζιτς: “Έχουμε δουλειά ως τη σέντρα της Γ’ Εθνικής”

Οπως γράψαμε βέβαια στο SPORTSTONOTO.GR και το Σάββατο το βράδυ, ιδιαίτερα ευχαριστημένος από την εμφάνιση των παικτών του και την προσήλωσή τους στο στο φιλικό με την Καλαμάτα στα Φιλιατρά και τη νίκη της Παναχαϊκής με 1-0, εμφανίστηκε ο Ζέλικο Κάλαϊτζιτς.

«Δώσαμε το τελευταίο μας φιλικό πριν το πρωτάθλημα σε ένα πολύ δύσκολο και βαρύ γήπεδο, απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο. Η Καλαμάτα είναι μία ομάδα Super League 2 που θα κάνει πρωταθλητισμό.

Μπήκαμε στο παιχνίδι σαν να είναι επίσημο. Αυτό που ήθελα να δω στα πρώτα 10-15 λεπτά και μας έλειπε στα προηγούμενα παιχνίδια, το κάναμε. Μπήκαμε δυνατά, βάλαμε και το γκολ.
Στη συνέχεια είχαμε κάποιες ευκαιρίες, δώσαμε χώρο στον αντίπαλο, αλλά δεν δεχθήκαμε τελικές. Συνεχίζουμε, ξέρουμε τη δουλειά μας και η Παναχαϊκή με όποιον και να παίζει, πρέπει πάντα να πηγαίνει για τη νίκη».
Για την έναρξη του πρωταθλήματος: «Σίγουρα αυτό που θέλαμε να δούμε το είδαμε, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που και ο αντίπαλος έπαιζε με βασικούς του παίχτες. Είχαμε μία καλή εικόνα, μας έλειπε λίγο η καλύτερη κυκλοφορία, να μπούμε στην περιοχή του αντιπάλου, να κάνουμε τελική.

Είμαστε ικανοποιημένοι απ’ ότι έχουμε κάνει μέχρι σήμερα. Ακόμα έχουμε δουλειά, πρέπει να βελτιωθούμε σε κάποια σημεία. Δεν θα έχουμε τόσο δυνατό αντίπαλο στο πρωτάθλημα, αλλά αν έχουμε αυτή τη θέληση και αυτό το πάθος, για μας θα είναι όλα πιο εύκολα. Σε όποιο γήπεδο και να παίζουμε, εμείς πρέπει να κάνουμε το καλύτερο για να πάρουμε το ματς».