Καλαμάτα

Καλαμάτα – ΟΦΙ 3-0: Νίκη και σε Παραλία – Με Μαυρέα, είναι… ωραία! (+pics – videos)

Καλαμάτα  – ΟΦΙ 3-0: Νίκη και σε Παραλία – Με Μαυρέα,  είναι… ωραία! (+pics – videos)

Η Καλαμάτα… επιτέλους νίκησε εντός έδρας, μετά  απο 2,5 περίπου τον  μήνες, νίκησε  σήμερα τον ΟΦ Ιεράπετρας (ο Σκοπιανός δεν μπορούσε να πάρει νίκη στην  Παραλία όλο αυτό το διάστημα παρακαλώ), πολυ εύκολα  στο δεύτερο ημίχρονο με 3-0 και ανέβηκε στους 46 πόντους, ενώ η κρητική ομάδα παρέμεινε στους 45 πόντους.

Το χαμένο πέναλτι του Τάτου…

3-0 με χαμένο πέναλτι και δοκάρι  παρακαλώ  σήμερα  η Μαύρη Θύελλα  του Αντώνη Μαυρέα, έχοντας  έτσι 2 στα 2 με τον καλαματιανό υπηρεσιακό προπονητή  της εδω και 15 περίπου  ημέρες  στον πάγκο της, έχουν  αλλάξει όλα στην ομάδα  της και πλέον όλα  είναι  ωραία,  με το  Αντώνη Μαυρέα στην Καλαμάτα!!!

Οι  δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές και δυναμικές στην αρχή του αγώνα, με την Καλαμάτα να έχει το πάνω χέρι και να κάνει μια σημαντική ευκαιρία με το σουτ του Αρναρέλλη στο 20” λεπτό από το ύψος του πέναλτι,με την μπάλα να πηγαίνει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 0-0.

Ο Πασσάς ευστοχεί και γράφει με πέναλτι το 2-0 σήμερα στην Παραλία…

Οι γηπεδούχοι είχαν φάσεις στο 57′ λεπτό με την ατομική ενέργεια και το σουτ του Τάτου, με την μπάλα να πηγαίνει άουτ, το δοκάρι από το πλασέ του Ρόβα μετά την σέντρα του Παπατολιου στο 63′ λεπτό, το δοκάρι από την κεφαλιά του Μπαξεβάνου μετά την εκτέλεση κόρνερ του Τάτου στο 64′ λεπτό και την κεφαλιά του Πασά στο 66′ λεπτό μετά την σέντρα του Κωνσταντινόπουλου. Η Καλαμάτα έκανε το 1-0 με το συρτό σουτ του Ματέους στο 69′ λεπτό.

Η Μαύρη θύελλα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 με το γκολ από το σουτ του Βασιλόγιαννη μετά την σέντρα του Κωνσταντινόπουλου στο 78′ λεπτό. Οι γηπεδούχοι έκαναν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πασά στο 89′ λεπτό το 3-0, το οποίο ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.