Καλαμάτα

Καλαμάτα-ΠΑΟ Ρουφ 3-0: Εύκολο απόγευμα με χατ-τρικ Ρόβα (+pics)

Επιστροφή στις νίκες για τη Μαύρη Θύελλα που επικράτησε με 3-0 τον συμπαθέστατου ΠΑΟ Ρουφ στην Καλαμάτα.

Εύκολο απόγευμα για την Καλαμάτα που δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει με 3-0 του φιλότιμου ΠΑΟ Ρουφ, με σουπερ πρωταγωνιστική τον Χρήστο Ρόβα που πέτυχε χατ-τρικ.

Όλα έγιναν στο α’ ημίχρονο, με τον Νίκο Αναστόπουλο να βρίσκει ευκαιρία και να περνά στον αγωνιστικό χώρο τους νεαρούς Τριανταφυλλάκη και Γκότση στο β’ ημίχρονο, όπως και τον Μαρκόφσκι που καταχειροκροτήθηκε από τους -λιγοστούς είναι η αλήθεια- φιλάθλους των μελανόλευκων που βρέθηκαν στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας (Παραλίας).

Η Καλαμάτα μπήκε δυνατά στον αγώνα και μόλις στο 2′ απείλησε με τον Βασιλόγιαννη. Ο ΠΑΟ Ρουφ ήρθε στη μεσσηνιακή πρωτεύουσα με διάθεση να παίξει μπάλα και όχι να κλειστεί στα καρέ του και απάντησε στις ευκαιρίες δύο λεπτά αργότερα με ωραία ενέργιε ατων Βενάρδου, Κυριαζή.

Ο Ρόβας, αφού προειδοποίησε τον Κουνάδη στο 6′ και το 13′, άνοιξε το σκορ στο 16′ μετά από ωραία σέντρα του Αρναρέλλη.

Σε φάση-καρμπόν στο 27′ ο Ρόβας διπλασίασε τα τέρματα της Μαύρης Θύελλας.

Στο 50′ ο Χρήστος Ρόβας “έγραψε” χατ-τρικ πετυχαίνοντας το 3ο και τελευταίο γκολ της Καλαμάτας, η οποία είχε δοκάρι με τον Αρναρέλλη στο 75′.

Ο ΠΑΟ Ρουφ προσπάθησε να πετύχει το γκολ της “τιμής”, αλλά το σουτ του Καλλέργη στο 88′ απέκρουσε εντυπωσιακά ο Μέντες.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Στάμου (Ηλείας) και των βοηθών του κ.κ. Τριαντάφυλλου, Σπηλιώτης(Κορινθίας).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νίκος Αναστόπουλος): Mέντες, Μόζερ (78′ Γκότσης), Λουπάνο, Παπατόλιος, Κωνσταντινόπουλος (66′ Ασίγκμπα), Μπακαγιόκο (78′ Μαβινγκά), Ματέους, Αρναρέλλης, Μπόρχες, Βασιλόγιαννης (60′ Τριανταφυλλάκης), Ρόβας (60′ Μαρκόφσκι).

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Γιάννης Γκούμας): Κουνάδης, Τασιούλης (32′ Χατζηλάμπρος), Ντανκεού, Φιλιμέγκας (32′ Σμπώκος), Παπουτσογιαννόπουλος, Πανουργιάς (76′ Λαμπρινίδης), Καλλέργης, Βενάρδος, Νιτσάκης, Ζαχαρός (60′ Κουκοβίνης), Κυριαζής (60′ Κόνε).