Καλό το Διαβολίτσι, καλύτερος όμως ο γηπεδούχος Παναιγιάλειος!

Ο μεγάλος μας Παναιγιάλειος

Δίκαιη ήττα για για το καλό Διαβολίτσι την Κυριακή το απόγευμα στο Αίγιο από τον μεγάλο μας Παναιγιάλειο….Με το δεξί επέστρεψε στις Εθνικές κατηγορίες ο Παναιγιάλειος, ο οποίος επιβλήθηκε με 2-1 του Διαβολιτσίου στο Δημοτικό στάδιο του Αιγίου.
Ουσιαστικά όλο το παιχνίδι έγινε στο δεύτερο ημίχρονο όταν ο Παναιγιάλειος έκανε γκολ τις δύο κλασικές του ευκαιρίες. Πρώτα με τον Χριστόπουλο να ανοίγει το σκορ με σούτ στο 53΄λεπτό της αναμέτρησης, ενώ στο 70’ λεπτό ο Βαγγέλης Γκάτσης με υπέροχη κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της Αιγιώτικης ομάδας.

Οι Μεσσήνιοι που σε γενικές γραμμές είχαν καλή παρουσία, κατάφεραν να μειώσουν στο 78′ με τον Μουλιάτο.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Αθανασόπουλος, Κουραχάνης, Καφεντζής, Μήτσης (89′ Παπασπηλιόπουλος), Παπαδόπουλος, Μαυρόπουλος, Μπούνας, Λιάτος, Σκούτας (61′ Καραμπούλας), Γκάτσης, Χριστόπουλος (78′ Βαλλιάνος).

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Δήμας, Σταματελόπουλος, Φωτόπουλος, Μπαλόπουλος, Τζανετέας, Καλογερόπουλος, Μουλιάτος, Πιτσιλής (77′ Πάγια), Αθανασόπουλος, Γκελγκέρια (72′ Τσεπελέ), Κοτσοβός (80′ Τσουκαλάς).