Καλός ο Πανγυθεατικός, καλύτερη όμως (σαφώς) η Κηφισιά και 1-0!

Φάση από τον αγώνα της Κηφισιάς με τον Πανγυθεστικό

Την Κυριακή το απόγευμα, καλύτερη σίγουρα η Κηφισιά,  αλλά σίγουρα πολύ καλή εμφάνιση για τον ιστορικό μας Πανγυθεατικό ο οποίος ηττήθηκε με σκορ 1-0 στην Νέα Ερυθραία, έδρα της πρωτοπόρου ομάδας του 7ου ομίλου.

Οι παίκτες του Γιώργου Ξανθάκου στάθηκαν πολύ καλά, όπως και προαναφέραμε και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ρεντζής με κεφαλιά στο 27ο λεπτό του αγώνα.

Καλές στιγμές για τον Πανγυθεατικό στο 40ο λεπτό μετά από τρομερή ενέργεια του Μπουτσικάρη, κάθετη για Σαμπατάκο, το σουτ κοντράρει και περνάει η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Και στο 92ο λεπτό σε απεύθειας εκτέλεση φάουλ του Γιαταγανάκη, με τον τερματοφύλακα της Κηφισιάς, Αντωνόπουλο να αποκρούει με δυσκολία.

Με την αδύναμη Κορονίδα στην Κοιλάδα της Αργολίδας μας, παίζει την επόμενη αγωνιστική η εξαιρετική ομάδα του Νίκου Κούστα και πάει και εκεί για το τρίποντο φυσικά, ενώ ο ο Πανγυθεατικός υποδέχεται τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου με αποκλειστικό στόχο τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κούστας) Αντωνόπουλος, Μκρτσιαν, Γκότοβος, Έσλερ, Παπαγγελής (90+6′ Κοντογιάννης), Παπασάββας, Ρεντζής (88′ Σιμάκου), Παυλάκης, Κρητικός, Ραχίμ (63′ Τεττέι), Τζέλι (63′ Ζελο).

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ (Γιώργος Ξανθάκος): Μίρτα, Μπάλας, Γιαταγανάκης, Μπουρελάκος, Γιαννόπουλος (57′ Ρασσιάς), Μιχελάκος (88′ Βασιλούνης), Αναστασάκος, Ζαραφέτας (78′ Ευστρατιάδης), Σαμπατάκος, Πανταζής, Μπουτσικάρης (57′ Καρμοίρης).