Πάμισος

Καλύτερη η Βάρδα, 0-2 τον Πάμισο στη Μεσσήνη…

Φάση από το φιλικό της Μεσσήνης

Στο δεύτερο φιλικό τεστ που πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης, ο πολύ κακός  Πάμισος (του κυρίου… Πετρουλάκη) ηττήθηκε με σκορ 0-2 από την ομάδα της Βάρδας.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τον Μικελάτο, ο οποίος μετουσίωσε σε τέρματα δύο λάθη στο χώρο της μέσαίας γραμμής, χωρίς ωστόσο η ομάδα του Μίκι Τσίρκοβιτς να απειλήσει ουσιαστικά με κλασσικές ευκαιρίες την εστία του Παμίσου.

Το παιχνίδι είχε πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου. Ο Πάμισος είχε σημαντικές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν 0-1, με τους Ηλιόπουλο, Σαραντόπουλο, Μωράκη και Σέγκμπα, αλλά δεν ευτύχησε να σκοράρει.

Ο Νίκος Κακαλέτρης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες του, δοκιμάζοντας σχήματα και τακτικές στο χορτάρι. Το παιχνίδι παρακολούθησαν περίπου 80 φίλαθλοι.

Ο Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ λοιπόν  με τα δύο γκολ του ΜΙΚΕΛΑΤΟΥ επιβλήθηκαν οι πράσινοι του ΜΙΚΙ ΤΣΊΡΚΟΒΙΤΣ στην Μεσσήνη επί του τοπικού Πάμισου , ομάδα που αγωνίζεται στην Γ’ Εθνική.

Καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού η ομάδα της Βουπρασίας που ανεβάζει στροφές συνεχίζοντας να παρουσιάζει ελκυστικό τρόπο παιχνιδιού με τους παίχτες να δείχνουν πάθος και να έχουν μεγαλύτερη διάρκεια στο παιχνίδι τους καθώς είναι σίγουρα κουρασμένοι από την περίοδο της προετοιμασίας.

Ο Σέρβος κόουτς, σαφώς ικανοποιημένος από την προσπάθεια που καταβάλουν οι ποδοσφαιριστές του , έδωσε ρεπό ως επιβράβευση με την ομάδα να κάνει προπόνηση την Παρασκευή στο στάδιο Γρ.Καλάκος , καθώς το Σάββατο και την Κυριακή υπάρχουν δύο ακόμα φιλικοί αγώνες στην έδρα του Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ.

Το Σάββατο με το Καταστάρι Ζακύνθου και την Κυριακή με το Ριόλο με ώρα έναρξης 6.00 μ.μ

ΠΑΜΙΣΟΣ (Κακαλέτρης): Τρακάκης (46’ Μπεσσής), Σ. Δημητρακόπουλος (46’ Κωστάκης) Σαραντόπουλος (80’ Βλάχος), Μπριλάκης, Δοδοντσάκης (77’ Γκίτσης), Ντομόλ (46’ Οδ. Δημητρακόπουλος), Χέντα (82’ Μπογκντάνι), Ηλιόπουλος (68’ Αριστομενόπουλος), Καρβαλιο (50’ Μωράκης), Ν’ Γκόνγκ, Σέγκμπα.

ΠΑΟ Βάρδας: ΛΑΔΑΣ, ΑΓΟΥΡΊΔΗΣ,ΖΕΛΙΟΣ,ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Δ,ΞΥΔΗΣ, ΠΟΛΊΤΗΣ Γ,ΝΤΟΜΑΣ,ΓΟΥΡΜΟΣ,ΜΙΚΕΛΑΤΟΣ,ΜΠΟΥΝΑΣ

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι : ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝ,ΠΕΚΕΖ,ΒΡΑΧΝΗΣ,ΒΡΕΤΤΑΚΗΣ,ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ,ΚΑΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ