Γ΄ Εθνική

Καλύτερο το Διαβολίτσι, δίκαια 2-0 τα Βραχνέικα!

Σήμερα, στο γήπεδο “καπετάν Βασίλης” πανηγύρισε νέα νίκη ο ΑΟ Διαβολιτσίου και οι παίκτες του Παλαμάρα επιβλήθηκαν 2-0 του Διαγόρα Βραχνέΐκων και προωθήθηκαν στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η υπεροχή της μεσσηνιακής ομάδας καρποφόρησε τελικά στο 27 όταν μετά από ολιγωρία της άμυνας ο Βιγιαφάνε έκανε το σουτ, ο Καλλιτσουνάκης έδιωξε πάνω στη γραμμά αλλά η μπάλα κατέληξε στον Μουλιάτο ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τη μοναδική καλή στιγμή στο πρώτο μέρος με σουτ άουτ του Καλλιτσουνάκη στο 39′. Ο ΑΟΔ από την πλευρά του κυνήγησε ένα δεύτερο τέρμα με το οποίο θα σφράγιζε τη νίκη και είχε δυο καλές στιγμές στο 68′ με σουτ του Βιγιαφάνε και στο 77′ με τον Γραμματικόπουλο.

Τα πράγματα για τους γηπεδούχους έγιναν πιο απλά στο 81ο λεπτό όταν ο Λίπι αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.

Τέσσερα λεπτά μετά το το Διαβολίτσι σφράγισε τη νίκη όταν ο Κυριαζόπουλος έβγαλε τη σέντρα και ο Αθανασόπουλος με άπιαστη κεφαλιά νίκησε τον Δρακόπουλο για το 2-0.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με εννέα παίκτες καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Γεωργαντόπουλος, ο οποίος όπως και ο Λίπι που είδε την κόκκινη  νωρίτερα είχαν σκοράρει την περασμένη Κυριακή!

ΑΟ Διαβολιτσίου: Καλογερόπουλος, Σταματελόπουλος Χότζα (Τσαλάκου), Σεντεμέντες, Πιτσιλής, Γεωργιόπουλος, Μπαλόπουλος, Βιγιαφάνε (Οδεμισιώτης), Μουλιάτος (Αθανασόπουλος), Γραμματικόπουλος, Κυριαζόπουλος

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Δρακόπουλος, Ασπρογιάννης, Πανάρετος (Σχοινάς), Λίπι, Ριλντι, Τρίγκας, Σταυρόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Καλλιτσουνάκης, Γεωργαντόπουλος, Παπαδόπουλος (Γκολφινόπουλος)