Γ΄ Εθνική

Καλύτερος ο Μολαϊκός, μπορούσε την νίκη (1-1) με Ναύπλιο! (+video)

Ο Μολαϊκός του Γιώργου Κούτουλα

Οι γηπεδούχοι έκαναν μια καλή εμφάνιση σημειώνοντας αρκετές ευκαιρίες απέναντι σε μια δυνατή και ιστορική ομάδα του 7ου ομίλου, του Πανναυπλιακού που προερχόταν από νίκη 3-1 επί του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου.

Αινείας Καλογέρης – έχει αγωνιστεί στην Α.Ε. Σπάρτη – άνοιξε το σκορ στο 60ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους και ο Κράσιτς ισοφάρισε τέσσερα λεπτά μετά.

Την επόμενη αγωνιστική ο Μολαϊκός αντιμετωπίζει στο γήπεδο Περιστερίου (Χωραφάς) τον Άγιο Ιερόθεο.

Μολαϊκός 1 – 1 τελικό Πανναυπλιακός 2017 (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Καλογέρης το 0 – 1 στο 60′, Κράσι το 1 – 1 στο 64′.

Μολαϊκός (Koύτουλας): Χάμος, Κολλιάκος, Καλαγκάνης, Κότσαλης, Αρώνης, Ρουμάνης, Κράσι, Σωτηρόπουλος, Γιαννόπουλος, Χατζησημιώτης, Σκάγκος.

Χατζησημιώτης, Δαιμαντάκης, Δήμας, Αβδούλλος, Μουτσάτος, Γραμματικάκης, Κουτρουλάκης, Αναστασόπουλος, Μπατσάκης.

Πανναυπλιακός 2017 (Κίκιλης): Μάνος, Κυριάκος, Φλώρος, Καπλατζής, Αλεξανδρόπουλος, Κίτος, Διαμαντής, Φασουλής, Τριανταφύλλου, Καλογέρης, Τσίνα.

Λέρμας, Μούγιος, Μαμάτης, Παναγόπουλος, Καλογεράκης, Καζάς.