Καλύτερος ο Ολυμπιακός, 3-1 την καλή Τρίγλια στον Βόλο!

Καλύτερος ο Ολυμπιακός, 3-1 την καλή Τρίγλια στον Βόλο σήμερα στη Νεάπολη (μικραίνει τον μεγάλο Ολυμπιακό Βόλου αυτό το μικρό γήπεδο Ευριπίδη Τσιμαπνάκο και… Αχιλλέα Μπέο)!

Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 3-1 της Τριγλίας και συνέχισε νικηφόρα την πορεία του στη Football League ενώ εξακολουθεί να καλύπτει το χαμένο έδαφος των πρώτων αγωνιστικών και ανεβαίνει και άλλο στην βαθμολογία!

Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αν και καθάρισε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Πόζογλου στο 10′ είχε την πρώτη τελική στο ματς για τον Ολυμπιακό. Και στο 19′ πέτυχε το 5ο του γκολ φέτος ανοίγοντας παράλληλα και το σκορ! Πρώτη επίσκεψη των φιλοξενουμένων στα “καρέ” του Γιδόπουλου στο 28′ με τον Αμαραντίδη να αστοχεί από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Τελικά η ομάδα από την Χαλκιδική πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 41′ με τον Πότσι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι σοβαρεύτηκαν και καθάρισαν το ματς με τον Σούλη Παπαδόπουλο να κάνει γρήγορα και τις δύο πρώτες του αλλαγές! Πόζογλου και Γραικός απείλησαν (48′ και 52′) και στο 65′ ο Παπαιωάννου και Τσίτας κόπηκαν πάνω στην γραμμή!

Στο 67′ ο Μπουτζίκος με σουτ νίκησε τον Παλαβράκη και έκανε το 2-1 διώχνοντας το άγχος από τους Βολιώτες.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Τσίτας με κεφαλιά στο 80′.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Γιδόπουλος, Γραικός, Μπουτζίκος, Φαζός, Λάσκαρης, Τσιάρας, Σκοπελίτης(46′ Τσίτας), Ράντι(46′ Παπαιωάννου), Ντούνης, Κουτσιανικούλης, Πόζογλου(79′ Στεφάνοβιτς)

ΤΡΙΓΛΙΑ: Παλαβράκης, Ζώτος, Κουρέλλας, Σγουρής, Πότσι, Σαρβανίδης(69′ Έππας), Αμαραντίδης(58′ Παπαδημητρίου), Ζορμπάς, Ευθυμιάδης, Ντούνγκα(82′ Μάντζιρης), Λεμονής.