Καθάρισε από… ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Β’

Με γκολ των Τζίμα στο 32’ και Πανίδη στο 45’ κι ένα ακόμα στις καθυστερήσεις από τον Γκορντετζιάνι, ο ΠΑΟΚ Β’ κέρδισε με 3-0 τα Τρίκαλα, σε εξ αναβολής ματς για την 15η αγωνιστική της Super League 2.

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ Β’, ο οποίος κέρδισε με 3-0 τα Τρίκαλα στο γήπεδο του Μακεδονικού, σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 15η αγωνιστική της Super League 2 και ανέβηκε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο. Διάστημα στο οποίο σκόραρε δύο φορές, βάζοντας ουσιαστικά τις βάσεις για την μετέπειτα επικράτησή του…

Αρχικά, με εύστοχο πέναλτι του Τζίμα λίγο μετά το ημίωρο κι ενώ προηγουμένως ο Ριζογιάννης ανέτρεψε τον Τάχατο. Καθώς και πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με το δυνατό σουτ του Πανίδη έξω από την περιοχή.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ Β’… κατέβασε στροφές, με τους Σακαφλιάδες ωστόσο όχι μόνο να μην μπορούν να το εκμεταλλευθούν αλλά να δέχονται και τρίτο τέρμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από λάθος του Περλέσι και προσπάθεια του Γκορντετζιάνι και να γνωρίζουν την τέταρτη σερί ήττα τους, παραμένοντας στην ζώνη του υποβιβασμού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΑΟΚ Β’: Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Μανωλιούδης, Παναγιώτου, Τάχατος (63′ Καλουτσικίδης), Σαλαμούρας (46′ Χατζηστραβός), Μελετίδης (46′ Ουεντραόγκο), Τσοπούρογλου, Γρόσδης, Τζίμας (76′ Σπυρίδης), Πανίδης (69′ Γκορντεζιάνι).

Τρίκαλα: Περλιέσι, Σανδραβέλης (77′ Μανίσογλου), Νιάρος (65′ Μυλόπουλος), Ριζογιάννης, Ντιαλόσι, Γκοβίνας (65′ Ζησόπουλος), Πέλκας, Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος (86′ Κλεμέντε), Ελευθεριάδης, Χειριτράντας (65′ Φουτσίνι).