Κηφισιά – ΟΦ Ιεράπετρας 1-0: “Έγκλημα” χωρίς τιμωρία – Δηλώσεις… (+vids)

Έγκλημα χωρίς (λογικά) πάλι καμία τιμωρία σήμερα στην Ριζούπολη υπέρ βέβαια της… Κηφισιάς!!!

Η κάκιστη σήμερα… Κηφισιά έκανε το έξι στα έξι (!)  επικρατώντας στη Ριζούπολη του ΟΦ Ιεράπετρας με 1-0 με το γκολ του Μαζουλουξή να μπαίνει στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων και τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται – απόλυτα δίκαια- για δύο μέτρα παρακαλώ οφσάιντ του σκόρερ.

Buzzer Beater λπιπιν, έστω  και έτσι από τον Μαζουλουξή και… ένταση, δύο μέτρα  οφσάιντ ο σκόρερ,  προς  τιμήν της ΕΡΤ3  που να το  ανέφερε ξεκάθαρα  ο σπίκερ και από φάση κόρνερ  που δεν δόθηκε  πριν  υπέρ  του ΟΦΙ!!!

Ο Μαζουλουξής σκόραρε στην τελευταία φάση του αγώνα και έδωσε την νίκη στην Κηφισιά. Ντροπή  και μόνο ντροπή, πρώτη και το… απόλυτο  ομάδα  με παίκτες  Γ’ Εθνικής, με πρόγραμμα  – κύριε… Λεουτσάκο  – λουκούμι,  που δεν έχει βγει  ακόμη  από  την Αττική!!!
Διαιτητής ο κύριος …Παυλόπουλος από τον Πειραιά. Επόπτης… Πριόνας από Χαλκίδα, αυτός που έδωσε στο τέλος, υπέδειξε στον Λάμπρου το άουτ να το δώσει… πέναλτι, πέρυσι στη Μεσσήνη στο 8,2′ στο Καλαμάτα – Κηφισιά 0-1 ! Πάλι την Κηφισιά παρακαλώ. Τυχαίο;;;; Τότε που έφυγε ο Νίκος Αναστόπουλος απο τη Μαύρη Θύελλα…

Μια πολύ σημαντική νίκη, κατά  τα άλλα  είπαμε,  την έκτη σε έξι συνεχόμενα παιχνίδια πήρε η Κηφισιά επικρατώντας 1-0 το ΟΦ Ιεράπετρας στη Ριζούπολη με γκολ σοτυ Μαζουλουξή στο 90+7. Ένα τέρμα που έφερε τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για οφσάιντ και αρκετή ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

Οι Κρητικοί είχαν στο πρώτο ημίωρο δοκάρι με τον Μηλιώτη, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και δη προς το τέλος του ματς η Κηφισιά ανέβασε την πίεση της και είχε διπλό δοκάρι στο 85′ με τους Πρίτσα και Τετέι.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Μαζουλουξής, Βαφέας, Μπαρμπόσα, Να’α (86′ Ποζατζίδης), Γκίνη (64′ Πέιος), Νοικοκυράκης (86′ Παναγιώτου), Παπασάββας, Ταλάλ (78′ Ιατρούδης), Κουϊρουκίδης (78′ Καλλέργης), Τετέι.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Ιτσιος (63′ Ζήσης), Ντέτλερ, Κατάλντι (90+4′ Χιμένεθ), Τσορνομάζ, Μηλιώτης (67′ λ.τ Κόλα), Μούλερ (90+4′ Γκόμπερβιλ), Βουό (46′ Μπλανκ Καζάου), Αντερέγκεν.