Κριστιάνο Ρονάλντο: Στο 91′ το πρώτο του γκολ με την Αλ Νασρ, κόντρα στον Γιώργο Δώνη (+video)

Το πρώτο επίσημο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο με τη φανέλα της Αλ Νασρ ήρθε από την άσπρη βούλα και «έκλεψε» τη μπουκιά από το στόμα του Γιώργου Δώνη.
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πρόσθεσε και τη Saudi Professional League της Σαουδικής Αραβίας στις Λίγκες, όπου έχει «υπογράψει» γκολ, καθώς το απόγευμα της Παρασκευής (3/2) σημείωσε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της Αλ Νασρ, ισοφαρίζοντας στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων στο τελικό 2-2 την Αλ Φατέχ του Γιώργου Δώνη στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής.

Ο Πορτογάλος «Μίδας» του παγκοσμίου ποδοσφαίρου, μετά το μυθικό συμβόλαιο ύψους 500 εκατ. ευρώ που υπέγραψε πριν από ένα μήνα, βρήκε δίχτυα στο τρίτο παιχνίδι του με την Αλ Νασρ, χαρίζοντας έναν σημαντικό βαθμό στην ομάδα του, που την έφερε ξανά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 34 βαθμούς, όσους έχει και η Αλ Σαμπάμπ με έναν αγώνα περισσότερο.
Η Αλ Φατέχ του Γιώργου Δώνη, προηγήθηκε στο 12′ με τον Τέγιο. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 42′ με τον Ταλίσκα, όμως ένα γκολ του Μπεντέμπκα έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 90’+3′ ο CR7 με εύστοχο πέναλτι που κέρδισε ο Μαρασίποβ.