fbpx
Ακολουθήστε μας

Ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ελλάδας: Σέντρα αύριο με τους αγώνες της Α’ Φάσης

Αρχίζει η… δράση στο Κύπελλο Ελλάδας, καθώς στις 24, 25 και 28 Αυγούστου είναι προγραμματισμένο να διεξαχθούν αναμετρήσεις για την Α΄ φάση της διοργάνωσης.

Την «αυλαία» της διοργάνωσης ανοίγει αύριο (24/8) η συνάντηση Τηλυκράτης-ΑΟ Σελλάνων, την Κυριακή (25/8) θα λάβουν χώρα 16 παιχνίδια για την Α΄ φάση, ενώ άλλοι τρεις αγώνες θα τελεστούν την προσεχή Τετάρτη (28/8).

Αξίζει να σημειωθεί ότι έχουν αναβληθεί οι αγώνες Καλαμάτα-Ατρόμητος Πατρών και Πανσαμιακός Βαθύλλου-Αιολικός, καθώς Καλαμάτα και Αιολικός διεκδικούν μια θέση για τη νέα Football League.

Εφόσον τελικά Καλαμάτα και Αιολικός συμπεριληφθούν στον πίνακα της Football League, θα «ριχθούν στη μάχη» του Κυπέλλου Ελλάδας από τον τρίτο γύρο, μαζί με τις υπόλοιπες ομάδες της κατηγορίας.

Υπενθυμίζεται ότι οι αγώνες είναι «νοκ άουτ», ενώ η κλήρωση για τη Β΄ φάση του Κυπέλλου έχει προγραμματιστεί για την Τρίτη 27 Αυγούστου (11:00) στα γραφεία της ΕΠΟ, στο Πάρκο Γουδή.

Το πρόγραμμα της Α΄ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας (οι αγώνες αρχίζουν στις 17:00, εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά) έχει ως εξής:

1η Ζώνη

Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) – Πανδραμαϊκός (Δράμας) 25/8

Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- Αετός Ορφανού (Καβάλας) 25/8

Πανσερραϊκός (Σερρών)- Ορφέας Ξάνθης (Ξάνθης) 25/8

2η Ζώνη

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου (Κιλκίς) – ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας) 25/8

Μακεδονικός Φούφα (Κοζάνης) – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς) 25/8

Εδεσσαϊκός (Πέλλας) – Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας) 25/8

3η Ζώνη

Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας) 24/8

Θιναλιακός (Κέρκυρας) – Ποταμιά (Ευρυτανίας) 25/8 (16:30)

Ελασσόνα (Λάρισας) – Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας) 25/8

Αταλάντη (Φθιώτιδας) – Μετέωρα (Τρικάλων) 25/8

4η Ζώνη

Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) – Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας) 25/8 (16:00)

Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) – Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλοακαρνανίας) 25/8

Δόξα ΑΟ (Άρτας) – Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου) 28/8 (16:00)

Καλαμάτα (Μεσσηνίας) – Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας) Αναβάλλεται

5η Ζώνη

Πελλάνας Καστορείου (Λακωνίας) – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου) 25/8 (16:00)

Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) – Λεωνίδιο (Αρκαδίας) 25/8

ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας)- Παναργειακός (Αργολίδας) 28/8

Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) – Αιολικός (Λέσβου) Αναβάλλεται

6η Ζώνη

Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) – Εθνικός (Πειραιά) 25/8

Επισκοπή (Ρεθύμνου) – Ατσαλένιος (Ηρακλείου) 25/8

Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) – ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων) 25/8

Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) – Ηλυσιακός (Αθηνών) 28/8

* Σε παρένθεση οι ΕΠΣ στις οποίες ανήκουν οι ομάδες.

 

mikriliga

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Ποδόσφαιρο