Δείτε τα τελικά αποτελέσματα της α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.
Ολοκληρώθηκε σήμερα η α’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, στην οποία συμμετέχουν ομάδες της Γ’ Εθνικής και συμπληρώθηκαν οι 40 ομάδες που θα συνεχίσουν στη διοργάνωση.
Το εισιτήριο με εμφατική ανατροπή για τη συνέχεια του θεσμού πήρε ο Εθνικός, ο οποίος επιβλήθηκε 4-1 της Μυκόνου εκτός έδρας, κι ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ. Μάλιστα, δύο από τα γκολ του αγώνα σημειώθηκαν με απευθείας εκτελέσεις κόρνερ!
Στην Ιεράπετρα, το Κερατσίνι επικράτησε 1-0 της τοπικής Αναγέννησης και προκρίθηκε στη β’ φάση. Ο ΑΟ Διαβολιτσίου πέρασε νικηφόρα από τη Ζάκυνθο, καθώς νίκησε 3-1 του Εθνικού Σκουλικάδου.
Η Ελασσόνα πήρε άνετα τη νίκη και την πρόκριση με 3-0 απέναντι στην ΑΕΠ Κοζάνης, που αγωνιζόταν με την εφηβική ομάδα.
Ο Άρης Σούδας επικράτησε 3-0 του ΑΟ Καραβά, ενώ o Ατσαλένιος τα… χρειάστηκε στο τέλος, καθώς ο ΑΟ Πυλίου μείωσε από 3-0 σε 3-2 στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την ανατροπή.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης:
1ος όμιλος
Ποσειδών Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου 4-1 παρ. (1-1 κ.α.)
Εδεσσαϊκός-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 2-0
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0
Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας 0-4
ΑΣ Γιαννιτσά-Άρης Αβάτου 1-2
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός 1-3
Αναγέννηση Πλαγιάς-Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1
Απόλλων Καλαμαριάς-Μακεδονικός 0-3 α.α.
2ος όμιλος
ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας 0-3
Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας 4-3 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)
ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας 1-0
Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου 2-0
ΟΦ Αγίου Ματθαίου-Θησέας Αγριάς 0-1
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-2 παρ. (1-1 κ.α.)
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης 0-3
ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού 7-1
ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά 3-2 παρ. (2-2 κ.α.)
Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1
3ος όμιλος
ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος 4-0
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου 1-3
Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Ν. Επιδαύρου 3-2
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα 1-0
Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης 4-0
Φωστήρας-Παναχαϊκή 1-2
Πανιώνιος-Αταλάντη 0-3 α.α.
Διαγόρας Βραχνέικων-Ζάκυνθος 3-0 α.α.
Άνευ αγώνα: Χαραυγιακός
4ος όμιλος
ΑΕ Μυκόνου-Εθνικός 1-4
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι 0-1
Αιολικός-Πανελευσινιακός 1-1 παρ.
Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβάς 3-0
Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω 3-0
ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων 0-3
Προοδευτική-Σαντορίνη 2-0
Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου 1-0
Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 3-4 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Αστέρας Βάρης 2-0.
Onsports
Πρόσφατα άρθρα
- Super League: Οι διαιτητές της 2ης αγωνιστικής των playoffs και playouts
- SL2: Οι διαιτητές της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ (30-31/3) – Φωτιάς σε Παραλία
- SL2: Νέος γενικός διευθυντής ο Σταμούλης – Επιβεβαίωση Sportstonoto.gr
- 2η στον κόσμο η παραλία της Μπούκας στη Μεσσήνη!
- Αν είναι πια δυνατόν: Ρίψεις… ακοντίων σχολείων στην Παραλία, λίγο πριν το Καλαμάτα – Χανιά! (pics)
- ΠΑΕ Καλαμάτα: Τα εισιτήρια με τα Χανιά
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
Δες ακόμη…
-
Η Στήλη του Σωτήρη
/ 3 εβδομάδες agoΣταθάκης: “Θα σωθεί η Παναχαϊκή και του χρόνου άνοδος…”! (video)
Μεγάλη, “εφ’ όλης της ύλης” συνέντευξη παραχώρησε την Δευτέρα το βράδυ ο ισχυρός άνδρας...
By sportstonoto -
5' λεπτά κήρυγμα
/ 4 εβδομάδες agoΓεωργούντζος: “Πατρινό καρναβάλι” ο… Μπακογιάννης! (video)
Οργή και αγανάκτηση του Σωτήρη Γεωργούντζου μετά την σφαγιαστική διαιτησία του… Άγγελου Μπακογιάννη σήμερα ...
By sportstonoto