fbpx
Connect with us

Ποδόσφαιρο

Κύπελλο: Έξι ματς σε ισάριθμους ομίλους στο πρόγραμμα της Τετάρτης (31/10)

Κύπελλο: Έξι ματς σε ισάριθμους ομίλους στο πρόγραμμα της Τετάρτης (31/10)

Στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου διεξάγονται την Τετάρτη (31/10) έξι αναμετρήσεις και τέσσερις ομάδες έχουν την ευκαιρία να σφραγίσουν την πρόκριση.

Πλούσιο είναι το πρόγραμμα της Τετάρτης (31/10) για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων για το θεσμό του Κυπέλλου. Τα πρώτα παιχνίδια ξεκινούν στις 15.00 με τρεις ομάδες της Super League να αγωνίζονται σε αυτές.

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Απόλλωνα Λάρισας και με νίκη τελειώνει την υπόθεση πρόκριση.

Στην Κρήτη ο Κισσαμικός υποδέχεται τον Παναιτωλικό, ο οποίος μετά την εντός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό θέλει τη νίκη για να διατηρήσει τις πιθανότητες του να περάσει στην επόμενη φάση, ενώ ο Απόλλων Πόντου φιλοξενεί τον Πανιώνιο με τον νικητή να παίρνει προβάδισμα πρόκρισης.

Στις 17.00 έχουμε δύο αναμετρήσεις. Ο Ηρακλής φιλοξενεί τον Ατρόμητο και ο Άρης τον Αήττητο Σπατών, ενώ στις 19.30 τα Τρίκαλα υποδέχονται τον Αστέρα Τρίπολης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας (31/10)

15:00: Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ (2ος όμιλος)

15:00: ΑΟΚ/Κισσαμικός – Παναιτωλικός (3ος όμιλος)

15:00: Απόλλων Πόντου – Πανιώνιος (8ος όμιλος)

17:15: Άρης – Αήττητος Σπάτων (4ος όμιλος)

17:15: Ηρακλής – Ατρόμητος (2ος όμιλος)

19:30: Τρίκαλα – Αστέρας Τρίπολης (6ος όμιλος)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ 1ου ΟΜΙΛΟΥ

1η αγωνιστική

Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

Θύελλα Καμαρίου – ΑΕΠ Ηρακλής 0-3

2η αγωνιστική

ΑΕΚ Ηρακλής – Ατρόμητος (31/10)

ΠΑΣ Γιάννινα – Θύελλα Καμαρίου (1/11)

3η αγωνιστική (05/12)

ΑΕΠ Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα

Θύελλα Καμαρίου – Ατρόμητος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΣ Γιάννινα 3

2. ΑΕΠ Ηρακλής 3

3. Θύελλα Καμαρίου 0

4. Ατρόμητος 0

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ 2ου ΟΜΙΛΟΥ

1η αγωνιστική

Βόλος – Απόλλων Λάρισας 5-1

ΑΕΚ – Λαμία 2-1

2η αγωνιστική

Λαμία – Βόλος 1-1

Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ (31/10)

3η αγωνιστική

Απόλλων Λάρισας – Λαμία

Βόλος – ΑΕΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βόλος 4

2. ΑΕΚ 3

3. Λαμία 1964 1

4. Απόλλων Λάρισας 0

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ 3ου ΟΜΙΛΟΥ

1η αγωνιστική

Ιεράπετρα – Κισσαμικός 0-2

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός 0-1

2η αγωνιστική

Παναθηναϊκός – Ιεράπετρα (Δεν έχει οριστεί)

Κισσαμικός – Παναιτωλικός (31/10)

3η αγωνιστική

Κισσαμικός – Παναθηναϊκός (05/12)

Ιεράπετρα – Παναιτωλικός (05/12)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Παναθηναϊκός 3

2. Κισσαμικός 3

3. Παναιτωλικός 0

4. Ιεράπετρα 0

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ 4ου ΟΜΙΛΟΥ

1η αγωνιστική

Αήττητος Σπατών – Εργοτέλης 1-1

ΠΑΟΚ – Άρης 1-1

2η αγωνιστική

Άρης – Αήττητος Σπάτων (31.10)

Εργοτέλης – ΠΑΟΚ (14/11)

3η αγωνιστική

Εργοτέλης – Άρης (5/12)

Αήττητος Σπάτων (5/12)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΟΚ 1

2. Άρης 1

3. Εργοτέλης 1

4. Αήττητος Σπάτων 1

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ 6ου ΟΜΙΛΟΥ

1η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – Τρίκαλα 1-1

Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης 2-1

2η αγωνιστική

Τρίκαλα – Αστέρας Τρίπολης (31/10)

Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Παραλιμνίου (01/11)

3η αγωνιστική

Τρίκαλα – Απόλλων Σμύρνης (05/12)

Απόλλων Παραλιμνίου – Αστέρας Τρίπολης (05/12)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αστέρας Τρίπολης 3

2. Τρίκαλα 1

3. Απόλλων Παραλιμνίου 1

4. Απόλλων Σμύρνης 0

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ 8ου ΟΜΙΛΟΥ

1η αγωνιστική

Ηρόδοτος – Απόλλων Πόντου 0-1

Πανιώνιος – Λάρισα 2-0

2η αγωνιστική

Λάρισα – Ηρόδοτος 4-0

Απόλλων Πόντου – Πανιώνιος (31/10)

3η αγωνιστική (5/12)

Απόλλων Πόντου – Λάρισα

Ηρόδοτος – Πανιώνιος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πανιώνιος 3

2. Λάρισα 3

3. Απόλλων Πόντου (Καλαμαριάς) 3

4. Ηρόδοτος 0

sport24

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Ποδόσφαιρο