Αρκαδία

Κυπελλούχος Αρκαδίας η Δημητσάνα

Η Δημητσάνα κατάφερε μέσω της διαδικασίας πέναλτι να επικρατήσει με 4-2 του Ερμή Μελιγούς και να στεφθεί Κυπελλούχος Αρκαδίας.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο ματς αναζητώντας το γκολ που θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ.

Τελικά, εκείνη που βρήκε πρώτα δίχτυα ήταν η Δημητσάνα. Στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μαχαιρίδης με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Κατσιαούνη κι έγραψε το 1-0.

Ωστόσο, ο Ερμής Μελιγούς δεν το έβαλε κάτω και στο 25′ ισοφάρισε, με το πλασέ του Γουόρντεν.

Το 1-1 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ερμής Μελιγούς ανέβασε την απόδοσή ψάχνοντας το δεύτερο γκολ στην αναμέτρηση.

Ωστόσο, η Δημήτσανα δεν το επέτρεψε στον αντίπαλό της κι έτσι το 1-1 ήταν και το αποτέλεσμα της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού.

Στο πρώτο μέρος της παράτασης και συγκεκριμένα στο 93′ ο Σεφερλής πάτησε περιοχή και με ωραίο διαγώνιο σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα με δύναμη στα δίχτυα για να βάλει ξανά μπροστά στο σκορ την Δημητσάνα.

Το έργο για τον Ερμή Μελιγούς έγινε ακόμα πιο δύσκολο μετά την αποβολή του Σεζίστα στο 100′, ωστόσο η ομάδα της Κυνουρίας βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και στο 112′ έφτασε στην ισοφάριση με τον Γουόρντεν, ο οποίος με κοντινό πλασέ έκανε το 2-2.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην διαδικασία των πέναλτι, εκεί όπου η Δημητσάνα επικράτησε με 4-2 και στέφθηκε Κυπελλούχος Αρκαδίας.

Πολυτιμότερος της αναμέτρησης ο Δημητρίου, ο οποίος απέκρουσε δύο πέναλτι.

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΎΣ: Κατσιαούνης, Σεζίστα, Γουόρντεν, Ράλλιος, Σέλλης, Στρέμπας, Κατσίρης (73′ Κρίνε), Αδάμης, Βέργος, Χαρμπαλής (106′ Σούρσος), Σαραντόπουλος

ΔΗΜΗΤΣΆΝΑ: Δημητρίου, Μαχαρίδης (73′ Πέτρου), Μπούτας, Μανδρώνης, Αντωνίου, Κυριακόπουλος, Σωτηρόπουλος (71′ Καδάς), Λάγκας, Χασάϊ, Τζανός (73′ Σεφερλής), Καδάς (113′ Νέζος).