Βίντεο

Λίβερπουλ – Άρσεναλ: Το πέναλτι του Παπασταθόπουλου στον Σαλάχ και το 4-1 (VIDEO)

Ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός της Άρσεναλ, Σωκράτης Παπασταθόπουλος, ανέτρεψε τον Μοχάμεντ Σαλάχ στο 45+1′, ο Αιγύπτιος ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, ευστόχησε κι έκανε το 4-1 για τη Λίβερπουλ. (VIDEO)

Η Λίβερπουλ υποδέχεται την Άρσεναλ στο “Άνφιλντ” – live από το Sport24.gr η εξέλιξη του ματς της 20ής αγωνιστικής της Premier League – και οι “ρεντς” έχουν μετατρέψει σε “πάρτι” τους το ματς ήδη από το πρώτο ημίχρονο.

Στο πρώτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του πρώτου ημιχρόνου, ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος ανέτρεψε τον Μοχάμεντ Σαλάχ. Ο Αιγύπτιος ανέλαβε την εκτέλεση, νίκησε τον Μπερντ Λένο κι έκανε το 4-1 για τους γηπεδούχους. Ο Έλληνας διεθνής κεντρικός αμυντικός των “γκάνερς” συνέχιζε να διαμαρτύρεται στον φορ της Λίβερπουλ μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με αποτέλεσμα να παρατηρηθεί μικροένταση.