Ματσάρα (3-3) στη Μαγούλα!

Ο Παναρκαδικός έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από το γήπεδο της Μαγούλας, παρά το γεγονός ότι τελείωσε τον αγώνα με 9 ποδοσφαιριστές, σε ένα μεγάλο και συγκλονιστικό εκεί παιχνίδι!
Με γκολ λοιπόν των Λυμπερόπουλου και Καρβάλιο, ο Παναρκαδικός μπόρεσε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, οι αλλοπρόσαλλες αποφάσεις όμως του διαιτητή είχαν ως αποτέλεσμα να εκνευρίσουν τους ποδοσφαιριστές του Αντώνη Μαυρέα.

Αποβλήθηκε πρώτα ο Σεντεμέντες και έπειτα ο Καναβέτας στη φάση του ανύπαρκτου πέναλτι με το οποίο ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι. Ο Παναρκαδικός βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο όμως στις καθυστερήσεις ο Τσιώλης εκτέλεσε πέναλτι (εδώ, το τσιμπήσαμε δηλαδή το… πεναλτάκι) απόκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων και στην επαναφορά ο Σπίντζος λύτρωσε την ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

Ισόπαλοι με 3-3, σε ένα απόλυτα συναρπαστικό παιχνίδι, αναδείχτηκαν έτσι οι Μανδραϊκός και Παναρκαδικός στο γήπεδο της Μαγούλας.

Μία αναμέτρηση που ξεκίνησε πολύ άσχημα για τον Μανδραϊκό , ο οποίος στο πρώτο 20 λεπτό  μπήκε πολύ άσχημα στο παιχνίδι  δεχόμενος δύο γρήγορα γκολ από τους Λυμπερόπουλο και Καρβάλιο. Ο Μανδραϊκός απάντησε με τον Χαλκιά λίγο πριν το ημίχρονο  με το ημίχρονο να λήγει στο 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο,ο Μανδραϊκος κατάφερε να αντιδράσει εξαιρετικά και να γυρίζει το παιχνίδι με  το πέναλτι του Πασαλίδη και το γκολ του Πουλάκη με την αντίπαλο μας να   μένει με 9 παίκτες λόγω  αποβολής των  Σεντεμέντε και Καναβέτα.

Τελικά στις καθυστερήσεις και αφού η ομάδα του Μανδραϊκού έχασε ευκαιρίες για να «κλειδώσει» το παιχνίδι, ήρθε το πέναλτι για τους φιλοξενούμενους ,με τον Πορανίδη να αποκρούσει το πέναλτι του Τσιώλη αλλά ο Σπίντζος πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε για το 3-3.

Διαιτησία:  Κατόπης (Σάμου), Μητράκος, Καφρίτσας (Αθηνών), οι διαιτητές του αγώνα, παράπονα και οι δύο ομάδες από τον Κατόπη!

Μανδραϊκός: Πορανίδης-Κωνσταντινίδης -Τσακίρης-Ντούμπερετ-Στρατάκης-Μπούσης-Πασαλίδης-Λελούδας-Μπόρι -Ντούλιας -Χαλκιας . Επαιξαν και οι Μαυρίδης,Πουλάκης,Κούστας.

Παναρκαδικός: Λιβας,Καναβετας,Μπινιορης,Κασάπης,Σεντεμέντες, Σβιγγος,Στρεμπας,Μουλιατος, Καρβάλιο, Λυμπεροπουλος Νίκος, Vignjevic.