Ματσάρα και στο Ελ Πάσο!

Αποκλεισμό λοιπόν από την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας γνώρισε σήμερα στο Ελ Πάσο η Επισκοπή. Η ομάδα του Ρεθύμνου ηττήθηκε με 2-1 στην Καλλιθέα από την ομώνυμη ομάδα σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, μιας και η κανονική διάρκεια έληξε με το σκορ στο 1-1.

Αναλυτικά η ενημέρωση των Κρητικών:
Δεν τα κατάφερε τελικά η ομάδα μας στο “Ελ Πάσο”. Γνώρισε την ήττα στην παράταση από την Καλλιθέα με 2-1 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου Ελλάδας. Χρειάστηκε η ημίωρη παράταση για να λυγίσουν την αντίσταση της Επισκοπής οι γηπεδούχοι οι οποίοι ταμπουρώθηκαν στα μετόπισθεν στο φινάλε για να διαφυλάξουν το υπέρ τους σκορ.
Το ματς είχε αυξομειώσεις στον ρυθμό του. Η Καλλιθέα, ναι μεν διέθετε κάποιες από τις πιο τρανταχτές της μεταγραφές στον αγωνιστικό χώρο όμως η ομάδα μας έδειξε ότι είχε τον τρόπο να ανταπεξέλθει στις όποιες δυσκολίες του αγώνα.
Φυσικά, τέτοια εποχή δεν είναι για κανέναν το ιδανικότερο να αγωνίζεται 120 λεπτά όμως ο συγκεκριμένος θεσμός αυτό επιτάσσει και η αλήθεια είναι ότι, τα παιδιά έκαναν τα πάντα για να μη φύγουν ηττημένα από το γήπεδο.

Το ματς:
Στο 30′ το σουτ του Νάτση πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Καλογεράκη.

ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 34′ από το κόρνερ του Νάτση, ο Ευαγγέλου εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα και με προβολή έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 44′ ο Τριντάντε είχε πολύ καλό σουτ το οποίο απέκρουσε ο Στρέζος.
Ο Σαντάνα σούταρε στο 45′, η μπάλα κόντραρε στον Τριντάντε και κατέληξε λίγο έξω από τα δοκάρια του Καλογεράκη.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1: Στο β’ ημίχρονο και στο πρώτο λεπτό της επανάληψης, ο “φρέσκος” Ντεμέτριους βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με δυνατό διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

Στο 60′ το δυνατό σουτ του Κονέ πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 65′ ο Καλογεράκης δείχνει την κλάση του αποκρούοντας εντυπωσιακά το σουτ του Δουμτσή.
Στο 70′ το καλό σουτ του Χατζηδίμπα έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Καλογεράκη.
Στο 87′ ο Καλογεράκης αντέδρασε και πάλι εξαιρετικά στο σουτ του Νάτση.
Στο 92′ το πολύ καλό σουτ του Πολυχρόνη έστειλε τη μπάλα να περάσει λίγο άουτ.
Στο 93′ ο Πολυχρόνης σούταρε από μακριά όμως ο Στρέζος μπλόκαρε.

Παράταση:
ΓΚΟΛ! 2-1: Στο 95′ το σουτ έξω από την περιοχή από τον Τσιντώνη βρήκε δίχτυα και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 115′ η ομάδα μας λίγο έλειψε να ισοφαρίσει όμως την κεφαλιά του Νούνο Γκονζάλβες μπλόκαρε ο Στρέζος.

Στο 120′ το δυνατό σουτ του Θαρσίσιο πέρασε λίγο άουτ!

Η διαιτησία: Καδδάς, Κακαφώνης, Οικονόμου (Αχαΐας). Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν ο Κώστικα, Κονέ (Καλλιθέα), Τριντάντε (Επισκοπή).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Βόκολος): Στρέζος, Δουμτζής (85′ Τσιντώνης), Ρώσση, Κύργιας, Μουνιέ (53′ Κονέ), Μπουλούλης (73′ Χατζηδίμπας), Σαντάνα (98′ Μάλτσι), Ευαγγέλου, Κωστίκα (73′ Κοντοχρήστος), Νάτσης (104′ Ποζατζίδης),Ρέντζας.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τασιούλης, Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Τριντάντε (95′ Γεωργούσης), Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (46′ Ντεμέτριους), Νοικοκυράκης, Πέτρου (46′ Σταθόπουλος, 112′ Σκόνδρας), Θαρσίσιο.