Ματσάρα με νικήτρια την Καλλιθέα, 4-3 τον Εθνικό, είχαμε όμως επεισόδια! (pic+video)

Ματσάρα σήμερα με νικήτρια την Καλλιθέα επί των Πειραιωτών. !Η Καλλιθέα νίκησε 4-3 τον Εθνικό σε ένα ματς που στιγματίστηκε από επεισόδια στο ημίχρονο.

Η ενημέρωση της Καλλιθέας, από την σελίδα της έχει λοιπόν ως εξής:

Στην 19η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής η ομάδα μας υποδέχθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Καλλιθέας, τον Εθνικό, όπου επικράτησε με σκορ 4-3.

Σε ένα χορταστικό αγώνα που διατήρησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι και το τελευταίο λεπτό, με επίτευξη πολλών τερμάτων, παρουσία πολύ κόσμου στο γήπεδο, η Καλλιθέα παρόλο που βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε και κατέκτησε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τρεις φορές το προβάδισμα με γκολ των Ευαγγέλου (17′), Γκέτσι (35′) και Τσιντώνη (64′). Αλλά η Καλλιθέα είχε πάντα την απάντηση, ισοφαρίζοντας με τους Μαρουκάκη (21′, 40′) ενώ το 3-3 έγινε με τον Στούπη στο 92′, την ώρα που ο Εθνικός είχε μείνει με δέκα στο 85′ λόγω αποβολής του Ευαγγέλου με δεύτερη κίτρινη.

Η Καλλιθέα δεν αρκέστηκε στην ισοπαλία και στο 95′ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του νεοεισελθέντα Ντρούγκα, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Στούπης, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.

Καλλιθέα (Καραδήμος): Λαδάς, Παντελίδης, Παπαγγελής, Καλύβας, Κρητικός, Κώστας, Σταύρου (62΄ Σαραντόπουλος), Καλτσάς (74΄ Νταουτάι), Μαρουκάκης, Στούπης, Λάμπη (91΄ Ντρούγκας).

Εθνικός (Σεροπιάν): Κατσούλης, Νταούλιας, Λώλος ( Παυλής), Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Τσιντώνης, Γκέτσι ( Τσιριγώτης), Σκεντεράι, Πετρόπουλος ( Δημητρίου), Λαζαρίδης ( Πεχλιβανίδης), Τριμμάτης.

Σοβαρά επεισόδια στο ημίχρονο…

Σκηνές ροκ σημειώθηκαν στο ημίχρονο του αγώνα του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ανάμεσα στην Καλλιθέα και τον Εθνικό. Κατά τη διάρκεια του πρώτου μέρους υπήρχε ένταση ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων, αλλά στην ανάπαυλα αυτά κορυφώθηκαν. Οι οπαδοί αντάλλασσαν… πέτρες και καθίσματα, ενώ υπήρξε και ανταλλαγή καπνογόνων. Αρκετοί φίλαθλοι μεταφέρθηκαν στον αγωνιστικό χώρο για να γλιτώσουν από τα επεισόδια.