Καλαμάτα

Με φοβερό και σκόρερ τον Φελίπε, η Μαύρη Θύελλα 2-1 τον Θησέα Αγριάς!

Ο φοβερός Φελλίπε, πέτυχε γκολάρα σήμερα με τη Μαύρη Θύελλα

Πρεμιέρα και γκολ ο φοβερός Βραζιλιάνος Φελίπε στο φιλικό με τον Θησέα Αγριάς που τελείωσε με 2-1 υπέρ της Μαύρης Θύελλας, ομάδα Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Ο βραζιλιάνος επιθετικός έπαιξε στο β ημίχρονο και έβαλε ένα εντυπωσιακό σε εκτέλεση γκολ με σουτ. Η ομάδα έδειξε καλά στοιχεία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και άφησε ικανοποιημένο τον Νίκο Αναστόπουλο.

Το πρώτο γκολ για τη Μαύρη Θύελλα το πέτυχε ο Ηλιόπουλος (25 λεπτό) και το δεύτερο ο Φελίπε, που μπήκε όμως πάλι ως… αλλαγή, αλλά έβγαλε κυριολεκτικά μάτια  (60 λεπτό). Η ομάδα του Θησέα Αγριάς μείωσε στο 70 λεπτό.  Αύριο το πρωί θα πραγματοποιηθεί προπόνηση και το μεσημέρι θα αναχωρήσει η Καλαμάτα  για την… Καλαμάτα.
Οι παίκτες που ξεκίνησαν για τη Μαύρη Θύελλα, ήταν οι: Αραμπατζής, Mavinga, Καρούτης, Κωνσταντινόπουλος, Guihoata, Γκαλίτσιος, Νατσιόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Bousbiba. Στο β ημίχρονο έπαιξαν οι: Μουζάκης, Πάγια, Ακριστινεϊ, Φελίπε, Εμπεσίλιο.