Με το… δεξί η Σαντορίνη – Σοβαρός τραυματισμός ποδοσφαιριστή

Γ’ Εθνική: Η Σαντορίνη νίκησε 3-0 τον Ερμή Μελιγούς στην πρεμιέρα – Τραυματισμός για Κατσίρη

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Α.Σ. Σαντορίνης για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής πριν από λίγο στο γήπεδο των Φηρών, επικρατώντας του Ερμή Μελιγούς με 3-0.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε σε ρηχά νερά για την ομάδα του Νίκου Παντέλη που έψαχνε να βρει τα πατήματα της αλλά ευτύχησε να βρει σκορ λίγο πριν εκπνεύσει το ημίχρονο.

Συγκεκριμένα ο Ζγκούρι στο 45΄έλυσε τον γόρδιο δεσμό και με ωραία προσπάθεια άνοιξε το σκορ.

Το γκολ απελευθέρωσε τα πόδια των γηπεδούχων που πέτυχαν και δεύτερο γκολ με το ξεκίνημα της επανάληψης.

Πριν ολοκληρωθεί το 10λέπτο(49΄) ο Κέρι πέτυχε το 2-0.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε – και πάλι με σκόρερ τον Κέρι – στο 84΄ εκμεταλλευόμενος ωραία πάσα του Ζγκούρι.

Αξίζει να σημειωθεί ότι υπήρξε σοβαρός τραυματισμός του Βασίλη Κατσίρη, σύμφωνα με το «arcadiaportal». Ο παίκτης πήγε στο νοσοκομείο για να φανεί το μέγεθος της ζημιάς.

Α.Σ. Σαντορίνης 2020 (Νίκος Παντέλης): Ντούνης, Πολύζος (86′ Ντρούγκας), Κουρέλας, Μπιρμπίλη, Παντίδος, Μάγκας, Ερρίκος, (80′ Μηλιώτης) Σιμιτσής (80′ Καρπαθάκης), Κέρι (80′ Βαμβακούσης), Ζγκούρη (90′ Συρεγγέλας), Ιβανίδης

Ερμής Μελιγούς (Κώστας Καλογιαννίδης); Γιανούσης Κ., Πολυμενάκος, Μέντες, Ράλλιος, Γιανούσης Σ., Αδάμης (88′ Σουσος), Κατσίρης, Καδάς, Μπάξτον (64′ Σαμαρτζής), Ανδριανός (88′ Κοδέλας),Τσόλης