Μεγάλη νίκη ο Θεσπρωτός του Ρότσα επί του Ολυμπιακού Β’ του Ιμπαγάσα!

Μεγάλη  νίκη ο Θεσπρωτός του Ρότσα  επί  του Ολυμπιακού Β’ του Ιμπαγάσα!

Μεγάλη ανατροπή και νίκη του Θεσπρωτού επί του Ολυμπιακού Β΄! Η ομάδα του Χουάν Ραμόν Ρότσα έφερε… τούμπα τους «ερυθρόλευκους» επικρατώντας 2-1 και τους καβάλησε στη βαθμολογία.

Ο Βοΐλης μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ για τους «ερυθρόλευκους», με τον Κωνσταντίνου στο 22’ να φέρνει το ματς στα ίσα και οι δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια σε απόλυτη ισορροπία (1-1).

Στο ίδιο τέμπο κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο, το οποίο ήταν απολύτως ισορροπημένο και οι δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους. Κάτι που τελικά μετουσίωσε σε γκολ ο Θεσπρωτός λίγο πριν το φινάλε, με τον Μπονίγια στο 82ο λεπτό να υπογράφει την ανατροπή και να χαρίζει το τρίποντο στους γηπεδούχους.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν κάποιο άλλο τέρμα, με τον Θεσπρωτό να παίρνει την νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Β΄’ με 2-1.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Ρότσα καβάλησε τον Ολυμπιακό, έχοντας 16 βαθμούς, με τους «ερυθρόλευκους» να μένουν για έκτο σερί ματς χωρίς νίκη και στους 14 πόντους.

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Βαλιέντε, Ζβι, Βασιλάκης, Γκανσιέρ, Λύγκας, Κωνσταντίνου, Ραμίρεζ, Μπονίγια, Διγκόζης, Ρομέρο.
Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Μπα, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Λιάτσος, Χριστοφιλόπουλος, Κεραμιδάς, Νίκολιτς, Βοΐλης, Ντόη, Πινακάς.