Καλαμάτα

Μέτρια και πάλι η Καλαμάτα, “λευκή” ισοπαλία με τα παιδάκια της ΑΕΚ στα Σπάτα… (+videos)

Μέτρια και πάλι σήμερα η Καλαμάτα,  έφερε “λευκή ισοπαλία” (0-0) με τα παιδάκια της ΑΕΚ πριν λίγο  στα Σπάτα και προβλημάτισε εκ νέου με την κακή εμφάνισή της και την γενικότερη εικόνα της…

ΑΕΚ Β’ και Καλαμάτα έμειναν λοιπόν  στο “μηδέν” στο Σεραφείδειο στο παιχνίδι που άνοιξε το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής στον Β’ όμιλο της Super League 2, σε ένα ματς που διεξήχθη σε “πένθιμο” κλίμα λόγω της απώλειας του Μίμη Παπαϊωάννου.

Από έναν βαθμό πήραν ΑΕΚ Β’ και Καλαμάτα στο Σεραφείδειο, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες (0-0) για τη 15η αγωνιστική της Super League 2 σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε βαρύ κλίμα λόγω της κηδείας του Μίμη Παπαϊωάννου, όπως και προαναφέραμε. Οι δύο ομάδες κράτησαν ενός λεπτού σιγή για να τον τιμήσουν, ενώ η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου έπαιξε με μαύρα περιβραχιόνια.

Ο αγώνας σε γενικές γραμμές ήταν ισορροπημένος, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν λίγες καλές φάσεις στις δύο εστίες. Στο 14′ ο Ασίγκμπα έβαλε σωτήρια προβολή στο σουτ του Γκολφίνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Μόζερ απείλησε στο 76′, όμως η προσπάθειά του πέρασε άουτ. Τελευταία καλή στιγμή στο ματς ήταν στο 85ο λεπτό με το σουτ του Γκαρσία να εξουδετερώνεται από τον Ταΐρη.
Διαιτητής: Λάζαρος Ρεντίφης (ΕΠΣΑΝΑ).
Βοηθοί: Κυριάκος Βιντσεντζάτος (ΕΠΣΑΝΑ) Θεόδωρος Γουρνιάς (ΕΠΣΑΝΑ)
4ος: Νικόλαος Παπακωνσταντίνου (ΕΠΣ Φθιώτιδας). Άριστοι όλοι τους.

AEK B’: Χατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Ντάικο, Λάτσι, Παρράς (77′ Σταμούλης), Ρουκουνάκης (29′ λ.τ Δημητρίου), Λέλεκας (62′ Χριστόπουλος), Μπότος, Κορομηλάς (62′ Τζούντα Γκαρσία), Γκολφίνος, Ζίνι.

Καλαμάτα: Ταΐρης, Μοζέρ, Ασίγκμπα, Μπαξεβάνος, Καραγκούνης, Παπατόλιος, Άλβες (83′ Κωνσταντινόπουλος), Τάτος, Βασιλογιάννης, Αρναρέλλης (71′ Λουκάζικ), Πασάς (87′ Μπουλλάρι).