Τοπικές Ενώσεις

Μπαράζ ανόδου Γ’ Εθνικής: Μια ανάσα από την άνοδο το δυνατό Πάτραι

Μπαράζ ανόδου Γ’ Εθνικής: Άνοιξε με ένα παιχνίδι η αυλαία της 4ης αγωνιστικής – Την Κυριακή το κυρίως μενού

To Πάτραι επικράτησε με 2-1 του Πανγυθεατικού στα Προσφυγικά και πλέον είναι πάρα πολύ κοντά στο να κατακτήσει το ένα από τα τρία εισιτήρια ανόδου στη Γ΄Εθνική.

Στο 13ο λεπτό ο Αγριμάκης σημείωσε το 1-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο πρώτος σκόρερ των “πρασίνων”, Αυγερινός Δημητρακόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Πάτρας.

Η ομάδα της Λακωνίας μείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουρτέση, αλλά δεν απέφυγε το μοιραίο. Μάλιστα η ομάδα του Σταμάτη Σαρρή αστόχησε σε πέναλτι στο 52ο λεπτό με τον νεαρό Αγριμάκη να μην μπορεί να κερδίσει τον αντίπαλο κίπερ.