Μεσσηνία

Μπιτσάνης – Καλλιντέρης 3-2, σε μία φοβερή μονομαχία των δύο αδελφικών φίλων στη Μεσσηνία! (photo)

Πάρις Καλλιντέρης και Μάριος Μπιτσάνης, δύο παικταράδες, αρχηγοί αμφότεροι, κορυφαίοι των ομάδων τους - και σήμερα - αδερφικοί φίλοι, αλλά αντίπαλοι σήμερα στο γήπεδο της Σπερχογείας!

O Πανθουριακός επικράτησε με 3-2 της Σπερχογείας στο δημοτικό γήπεδο Σπερχογείας, ή αλλιώς, Μάριος Μπιτσάνης Πάρις Καλλιντέρης 3-2, σε μία φοβερή μονομαχία των δύο αδελφικών φίλων στη Α’ τοπική της Μεσσηνίας!

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο  έξοχος ξανά Μάριος Μπιτσάνης με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ . Η Σπερχογεία απάντησε στο 22ο λεπτό με πλασέ του Κουτσουρόπουλου και με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Σκόρερ και των δύο τερμάτων για την ομάδα του Αγαθοκλή Χριστόπουλου, ήταν ο Ρουμελιώτης, αρχικά στο 74ο λεπτό με ωραίο σουτ και ύστερα στο 78ο λεπτό με ωραίο πλασέ.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Κουτσουρόπουλος με ωραίο γυριστό σουτ μετά από εξαιρετική σέντρα του Ευθύμη Δωδεκάτου.

Καλή η διαιτησία του Καυκά και των βοηθών του Ρουμελιώτη και Σωτηρόπουλου, σε ένα δύσκολο ματς.

Πανθουριακός: Φαββατάς, Μωραγιάννης (80΄Καϊάς), Οικονομέας, Παναγιωτόπουλος, Παντσιώτης, Καράμπελας, Μερκούρης, Οδεμισιώτης, Μπιτσάνης, Ρουμελιώτης (93΄Αντωνίου), Κανανάι (62΄Ζώτος).

Σπερχογεία: Καλλιντέρης, Δημητρίου, Δωδεκάτος Ε., Παπαγιαννόπουλος, Δωδεκάτος Γ., Καραχάλιος, Κωστόπουλος (85΄Οικονομόπουλος), Κοτσιλιέρης, Ζακόλλι, Καραγιάννης, Κουτσουρόπουλος.