Μπορούσε και την νίκη σήμερα το Διαβολίτσι κόντρα Εθνικό Σκουλικάδου…

Ισόπαλο λοιπόν με σκορ 1-1 έληξε το σημερινό παιχνίδι στο όμορφο Διαβολίτσι  της Μεσσηνίας μας, ανάμεσα στον τοπικό μας  ΑΟΔ και τον άριστο ξανά  Εθνικό Σκουλικάδου.

Το αποτέλεσμα κρίνεται θετικό πάντως για για τις δύο εξαιρετικές αυτές ομάδες του 9ου ομίλου της Γ’ Εθνικής μας κατηγορίας.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα έχει πλέον 10 βαθμούς, παραμένει πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού και συνεχίζει το αήττητο για 4ο συνεχόμενο ματς.

Από την άλλη, ο Εθνικός Σκουλικάδου έδειξε ότι είναι πολύ επικίνδυνος εκτός έδρας και πήρε έναν σημαντικό βαθμό για την συνέχεια.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι, είχαν τρεις τουλάχιστον καλές στιγμές που θα μπορούσαν να πετύχουν ένα τέρμα.

Ευκαιρίες λοιπόν χαμένες με Μουλιάτο, Τσάτσο και Τσουκαλά αλλά το 0-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τον ΑΟΔ που κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 51′ με τον Πάγια με προβολή, ύστερα από σέντρα του Πιτσιλή.