fbpx
Connect with us

Διεθνή

Nations League: Ισόπαλο το ευρωπαϊκό ντέρμπι Ιταλίας-Γερμανίας

Nations League: Ισόπαλο το ευρωπαϊκό ντέρμπι Ιταλίας-Γερμανίας

Nations League: Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το Ιταλία-Γερμανία (1-1) που διεξήχθη στην Μπολόνια – Νίκες για Μαυροβούνιο και Τουρκία – Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες.

Όλο το ενδιαφέρον των βραδινών αγώνων του Σαββάτου (4/6) για το Nations League, ήταν λογικό να στραφεί στο Ιταλία-Γερμανία. Παρότι οι δύο ομάδες δεν προσέφεραν θέαμα υψηλού επιπέδου, ήταν το μεγάλο ντέρμπι που έληξε χωρίς νικητή. Το Μαυροβούνιο επικράτησε της Ρουμανίας και η Τουρκία είχε εύκολο έργο με τα Νησιά Φερόε στα άλλα δύο παιχνίδια.

Στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» διεξήχθη το ντέρμπι των κορυφαίων ευρωπαϊκών Εθνικών ομάδων. Τουλάχιστον σε επίπεδο τίτλων στην ιστορία τους. Η Ιταλία φιλοξένησε τη Γερμανία για τον 3ο όμιλο της League A. Το ματς είχε τα στοιχεία του ντέρμπι και ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή.

Η «Σκουάντρα Ατζούρα» κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 70ο λεπτό. Ο Πελεγκρίνι ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νόιερ για το 1-0. Όμως η χαρά των Ιταλών δεν κράτησε πολύ. Οι Γερμανοί «απάντησαν» μέσα σε τρία λεπτά. Ο Τζόσουα Κίμιχ ήταν αυτός που έκανε το 1-1 στο 73’. Σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος, αφήνοντας ανοιχτούς λογαριασμούς για τη συνέχεια, σε έναν όμιλο «φωτιά» καθώς εκεί βρίσκεται και η Αγγλία, που νωρίτερα έχασε στην Ουγγαρία!

Στον 3ο όμιλο μιας κατηγορίας πιο κάτω, το Μαυροβούνιο φιλοξένησε την Ρουμανία. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αρχίσουν νικηφόρα τη διοργάνωση, επικρατώντας 2-0. Ο Μουγκόσα στο 66’ ήταν ο σκόρερ που «ξεκλείδωσε» το ματς, για να έρθει ο Βούκσεβιτς στο 87’ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Τέλος, για την League C και το 1ο γκρουπ, οι Τούρκοι δε δυσκολεύτηκαν υποδεχόμενοι τα Νησιά Φερόε. Ουντέρ (37’), Ντερβίσογλου (47’), Ντουρσούν (82’) και Ντεμιράλ (85’) διαμόρφωσαν το τελικό 4-0.

League A

 

1ος όμιλος

 

1η αγωνιστικη

Κροατία-Αυστρία 0-3

Γαλλία-Δανία 1-2

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Αυστρία 3 1-0-0 3-0

Δανία 3 1-0-0 2-1

Γαλλία 0 0-0-1 1-2

Κροατία 0 0-0-1 0-3

 

Αυστρία-Δανία 6/6 (21:45)

Κροατία-Γαλλία 6/6 (21:45)

Δανία-Κροατία 10/6 (21:45)

Αυστρία-Γαλλία 10/6 (21:45)

Δανία-Αυστρία 13/6 (21:45)

Γαλλία-Κροατία 13/6 (21:45)

Κροατία-Δανία 22/9 (21:45)

Γαλλία-Αυστρία 22/9 (21:45)

Δανία-Γαλλία 25/9 (21:45)

Αυστρία-Κροατία 25/9 (21:45)

 

 

2ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Τσεχία-Ελβετία 2-1

Ισπανία-Πορτογαλία 1-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Τσεχία 3 1-0-0 2-1

Πορτογαλία 1 0-1-0 1-1

Ισπανία 1 0-1-0 1-1

Ελβετία 0 0-0-1 1-2

 

 

Τσεχία-Ισπανία 5/6 (21:45)

Πορτογαλία-Ελβετία 5/6 (21:45)

Πορτογαλία-Τσεχία 9/6 (21:45)

Ελβετία-Ισπανία 9/6 (21:45)

Ισπανία-Τσεχία 12/6 (21:45)

Ελβετία-Πορτογαλία 12/6 (21:45)

Τσεχία-Πορτογαλία 24/9 (21:45)

Ισπανία-Ελβετία 24/9 (21:45)

Πορτογαλία-Ισπανία 27/9 (21:45)

Ελβετία-Τσεχία 27/9 (21:45)

 

 

3ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Ουγγαρία-Αγγλία 1-0

Ιταλία-Γερμανία 1-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Ουγγαρία 3 1-0-0 1-0

Γερμανία 1 0-1-0 1-1

Ιταλία 1 0-1-0 1-1

Αγγλία 0 0-0-1 0-1

 

 

 

Ιταλία-Ουγγαρία 7/6 (21:45)

Γερμανία-Αγγλία 7/6 (21:45)

Ουγγαρία-Γερμανία 11/6 (21:45)

Αγγλία-Ιταλία 11/6 (21:45)

Αγγλία-Ουγγαρία 14/6 (21:45)

Γερμανία-Ιταλία 14/6 (21:45)

Ιταλία-Αγγλία 23/9 (21:45)

Γερμανία-Ουγγαρία 23/9 (21:45)

Ουγγαρία-Ιταλία 26/9 (21:45)

Αγγλία-Γερμανία 26/9 (21:45)

 

 

4ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Πολωνία-Ουαλία 2-1

Βέλγιο-Ολλανδία 1-4

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Ολλανδία 3 1-0-0 4-1

Πολωνία 3 1-0-0 2-1

Ουαλία 0 0-0-1 1-2

Βέλγιο 0 0-0-1 1-4

 

Ουαλία-Ολλανδία 8/6 (21:45)

Βέλγιο-Πολωνία 8/6 (21:45)

Ουαλία-Βέλγιο 11/6 (21:45)

Ολλανδία-Πολωνία 11/6 (21:45)

Πολωνία-Βέλγιο 14/6 (21:45)

Ολλανδία-Ουαλία 14/6 (21:45)

Πολωνία-Ολλανδία 22/9 (21:45)

Βέλγιο-Ουαλία 22/9 (21:45)

Ουαλία-Πολωνία 25/9 (21:45)

Ολλανδία-Βέλγιο 25/9 (21:45)

 

 

 

League B

 

1ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Αρμενία-Ιρλανδία 1-0

Σκωτία-Ουκρανία 21/09

 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Αρμενία 3 1-0-0 1-0

Ιρλανδία 0 0-0-1 0-1

Σκωτία 0 0-0-0 0-0

Ουκρανία 0 0-0-0 0-0

 

 

Σκωτία-Αρμενία 8/6 (21:45)

Ιρλανδία-Ουκρανία 8/6 (21:45)

Ουκρανία-Αρμενία 11/6 (16:00)

Ιρλανδία-Σκωτία 11/6 (19:00)

Αρμενία-Σκωτία 14/6 (19:00)

Ουκρανία-Ιρλανδία 14/6 (21:45)

Σκωτία-Ουκρανία 21/9 (21:45)

Αρμενία-Ουκρανία 24/9 (16:00)Σκωτία-Ιρλανδία 24/9 (21:45)

Ιρλανδία-Αρμενία 27/9 (21:45)

Ουκρανία-Σκωτία 27/9 (21:45)

 

 

2ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Ισραήλ-Ισλανδία 2-2

Αλβανία-Ρωσία* Ματαιώθηκε

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Ισλανδία 1 0-1-0 2-2

Ισραήλ 1 0-1-0 2-2

Αλβανία 0 0-0-0 0-0

Ρωσία* 0 0-0-0 0-0

 

Ισραήλ-Ρωσία* Ματαιώθηκε

Ισλανδία-Αλβανία 6/6 (21:45)

Αλβανία-Ισραήλ 10/6 (21:45)

Ρωσία*-Ισλανδία Ματαιώθηκε

Ρωσία*-Αλβανία Ματαιώθηκε

Ισλανδία-Ισραήλ 13/6 (21:45)

Ισλανδία-Ρωσία* Ματαιώθηκε

Ισραήλ-Αλβανία 24/9 (21:45)

Αλβανία-Ισλανδία 27/9 (21:45)

Ρωσία*-Ισραήλ Ματαιώθηκε

 

* Η Ρωσία δεν θα μετάσχει στον 2ο όμιλο της League B και θα καταταγεί τέταρτη στο γκρουπ.

 

3ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Φινλανδία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 1-1

Μαυροβούνιο-Ρουμανία 2-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Μαυροβούνιο 3 1-0-0 2-0

Βοσνία 1 0-1-0 1-1

Φινλανδία 1 0-1-0 1-1

Ρουμανία 0 0-0-1 0-2

 

 

Φινλανδία-Μαυροβούνιο 7/6 (19:00)

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ρουμανία 7/6 (21:45)

Μαυροβούνιο-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 11/6 (21:45)

Ρουμανία-Φινλανδία 11/6 (21:45)

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Φινλανδία 14/6 (21:45)

Ρουμανία-Μαυροβούνιο 14/6 (21:45)

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Μαυροβούνιο 23/9 (21:45)

Φινλανδία-Ρουμανία 23/9 (21:45)

Ρουμανία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 26/9 (21:45)

Μαυροβούνιο-Φινλανδία 26/9 (21:45)

 

 

4ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Σερβία-Νορβηγία 0-1

Σλοβενία-Σουηδία 0-2

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Σουηδία 3 1-0-0 2-0

Νορβηγία 3 1-0-0 1-0

Σερβία 0 0-0-1 0-1

Σλοβενία 0 0-0-1 0-2

 

Σερβία-Σλοβενία 5/6 (21:45)

Σουηδία-Νορβηγία 5/6 (21:45)

Νορβηγία-Σλοβενία 9/6 (21:45)

Σουηδία-Σερβία 9/6 (21:45)

Νορβηγία-Σουηδία 12/6 (19:00)

Σλοβενία-Σερβία 12/6 (21:45)

Σλοβενία-Νορβηγία 24/9 (19:00)

Σερβία-Σουηδία 24/9 (21:45)

Νορβηγία-Σερβία 27/9 (21:45)

Σουηδία-Σλοβενία 27/9 (21:45)

 

 

 

League C

 

1ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Λιθουανία-Λουξεμβούργο 0-2

Τουρκία-Νησιά Φαρόε 4-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Τουρκία 3 1-0-0 4-0

Λουξεμβούργο 3 1-0-0 2-0

Λιθουανία 0 0-0-1 0-2

Νησιά Φαρόε 0 0-0-1 0-4

 

 

Νησιά Φαρόε-Λουξεμβούργο 7/6 (21:45)

Λιθουανία-Τουρκία 7/6 (21:45)

Νησιά Φαρόε-Λιθουανία 11/6 (19:00)

Λουξεμβούργο-Τουρκία 11/6 (21:45)

Λουξεμβούργο-Νησιά Φαρόε 14/6 (21:45)

Τουρκία-Λιθουανία 14/6 (21:45)

Λιθουανία-Νησιά Φαρόε 22/9 (21:45)

Τουρκία-Λουξεμβούργο 22/9 (21:45)

Νησιά Φαρόε-Τουρκία 25/9 (21:45)

Λουξεμβούργο-Λιθουανία 25/9 (21:45)

 

 

2ος όμιλος

Κύπρος-Κόσοβο 0-2

Βόρεια Ιρλανδία-ΕΛΛΑΔΑ 0-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Κόσοβο 3 1-0-0 2-0

ΕΛΛΑΔΑ 3 1-0-0 1-0

Β. Ιρλανδία 0 0-0-1 0-1

Κύπρος 0 0-0-1 0-2

 

Κύπρος-Βόρεια Ιρλανδία 5/6 (19:00)

Κόσοβο-ΕΛΛΑΔΑ 5/6 (21:45)

Κόσοβο-Βόρεια Ιρλανδία 9/6 (21:45)

ΕΛΛΑΔΑ-Κύπρος 9/6 (21:45)

Βόρεια Ιρλανδία-Κύπρος 12/6 (16:00)

ΕΛΛΑΔΑ-Κόσοβο 12/6 (21:45)

Βόρεια Ιρλανδία-Κόσοβο 24/9 (19:00)

Κύπρος-ΕΛΛΑΔΑ 24/9 (21:45)

Κόσοβο-Κύπρος 27/9 (21:45)

ΕΛΛΑΔΑ-Βόρεια Ιρλανδία 27/9 (21:45)

 

 

3ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Καζακστάν-Αζερμπαϊτζάν 2-0

Λευκορωσία-Σλοβακία 0-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Καζακστάν 3 1-0-0 2-0

Σλοβακία 3 1-0-0 1-0

Λευκορωσία 0 0-0-1 0-1

Αζερμπαϊτζάν 0 0-0-1 0-2

 

Λευκορωσία-Αζερμπαϊτζάν 6/6 (21:45)

Σλοβακία-Καζακστάν 6/6 (21:45)

Αζερμπαϊτζάν-Σλοβακία 10/6 (19:00)

Λευκορωσία-Καζακστάν 10/6 (21:45)

Καζακστάν-Σλοβακία 13/6 (17:00)

Αζερμπαϊτζάν-Λευκορωσία 13/6 (19:00)

Καζακστάν-Λευκορωσία 22/9 (17:00)

Σλοβακία-Αζερμπαϊτζάν 22/9 (21:45)

Αζερμπαϊτζάν-Καζακστάν 25/9 (19:00)

Σλοβακία-Λευκορωσία 25/9 (19:00)

 

 

4ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Βουλγαρία-Βόρεια Μακεδονία 1-1Γεωργία-Γιβραλτάρ 4-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Γεωργία 3 1-0-0 4-0

Β. Μακεδονία 1 0-1-0 1-1

Βουλγαρία 1 0-1-0 1-1

Γιβραλτάρ 0 0-0-1 0-4

 

Γιβραλτάρ-Βόρεια Μακεδονία 5/6 (19:00)

Βουλγαρία-Γεωργία 5/6 (21:45)

Γιβραλτάρ-Βουλγαρία 9/6 (21:45)

Βόρεια Μακεδονία-Γεωργία 9/6 (21:45)

Βόρεια Μακεδονία-Γιβραλτάρ 12/6 (19:00)

Γεωργία-Βουλγαρία 12/6 (19:00)

Γεωργία-Βόρεια Μακεδονία 23/9 (19:00)

Βουλγαρία-Γιβραλτάρ 23/9 (21:45)

Γιβραλτάρ-Γεωργία 26/9 (21:45)

Βόρεια Μακεδονία-Βουλγαρία 26/9 (21:45)

 

 

 

League D

 

1ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Λετονία-Ανδόρα 3-0

Λιχτενστάιν-Μολδαβία 0-2

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Λετονία 3 1-0-0 3-0

Μολδαβία 3 1-0-0 2-0

Λιχτενστάιν 0 0-0-1 0-2

Ανδόρα 0 0-0-1 0-3

 

 

Λετονία-Λιχτενστάιν 6/6 (19:00)

Ανδόρα-Μολδαβία 6/6 (21:45)

Μολδαβία-Λετονία 10/6 (19:00)

Ανδόρα-Λιχτενστάιν 10/6 (21:45)

Μολδαβία-Ανδόρα 14/6 (19:00)

Λιχτενστάιν-Λετονία 14/6 (21:45)

Λετονία-Μολδαβία 22/9 (19:00)

Λιχτενστάιν-Ανδόρα 22/9 (21:45)

Μολδαβία-Λιχτενστάιν 25/9 (16:00)

Ανδόρα-Λετονία 25/9 (16:00)

 

 

2ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Εσθονία-Σαν Μαρίνο 2-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 αγώνα)

 

ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

Εσθονία 3 1-0-0 2-0

Μάλτα 0 0-0-0 0-0

Σαν Μαρίνο 0 0-0-1 0-2

 

Σαν Μαρίνο-Μάλτα 5/6 (16:00)

Μάλτα-Εσθονία 9/6 (21:45)

Μάλτα-Σαν Μαρίνο 12/6 (21:45)

Εσθονία-Μάλτα 23/9 (19:00)

Σαν Μαρίνο-Εσθονία 26/9 (21:45).

Onsports

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Διεθνή