Ναύπλιο – ΠΑΟ Βάρδας 1-0: Η μπάλα ήταν με το Ναύπλιο!

Το γκολ του Μουσταφάϊ στο 32′ έκρινε το ματς του πρωτοπόρου Ναυπλίου με τον ΠΑΟ Βάρδας.

Η ομάδα της Βάρδας έχασε αρκετές ευκαιρίες στο β΄ μέρος για να ισοφαρίσει αλλά η μπάλα δεν της έκανε το χατίρι. Στόφα πρωταθλητών οι παίκτες του Μαντζούνη που κατάφεραν -και με τη βοήθεια της τύχης- να πάρουν το 3ποντο σε ένα παιχνίδι που είχαν μέτρια απόδοση.

Η εξέλιξη του αγώνα:
7′ Ωραία ενέργεια για το Ναύπλιο που κατέληξε σε γκολ αλλά έχει υποδεχθεί νωρίτερα από τον επόπτη ως οφσάιντ.

9′ επίθεση για το Ναύπλιο που πέτυχε γκολ, αλλά σωστά υποδείχθηκε ο σκόρερ ως οφσάιντ.

29′ κερδισμένο φάουλ του Σαμπανέϊ , το εκτέλεσε ο Vaz η μπάλα πάνω στο τείχος.

Γκολ στο 32′ όταν μετά από κόρνερ του Κάπλαντζη ο Μουσταφάϊ δεν συγχώρησε την αδράνεια της άμυνας και κοντινό σουτ έκανε το 1-0.

38′ ευκαιρία για την Βάρδα με τον Νικολόπουλο που δεν πρόλαβε να πλασάρει.

43′ μεγάλη ευκαιρία για το Ναύπλιο με τον Τριαντάφυλλο που τον  πρόλαβε την τελευταία στιγμή ο Λαδάς.

Β’ ημίχρονο:
49′ σέντρα του Κωτσοβού ο Καζάκος σούταρε αλλά ο Λαδάς δεν δυσκολεύτηκε.

61′ μεγάλη ευκαιρία για τους πράσινους όταν ο Σαμπανέϊ εκτέλεσε φάουλ από πλάγια , το πλασέ όμως του Ντόμα πέρασε λίγο άουτ.

62′ ξανά μεγάλη ευκαιρία για την Βάρδα, Μακρής μόνος με τον τερματοφύλακα πλάσαρε πάνω του.

66′ σουτ του Λιόση έξω από την περιοχή πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

70′ Ακύρωση γκολ για την Βάρδα με τον Μακρή μετά από γύρισμα του Αγουρίδη, με υπόδειξη του επόπτη.

78′ σέντρα του Λιόση από αριστερά κεφαλιά Νικολόπουλου έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

85′ δοκάρι με τον Γούρμο , η μπάλα δεν έκανε το χατίρι .

86′ γύρισμα Μακρή , κεφαλιά Νικολακόπουλου πέρασε έξω .

88′ Άλλη μια κεφαλιά του Γούρμου πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

89′ διαμαρτυρίες από τους παίχτες της Βάρδας για χέρι μέσα στην περιοχή , αλλά ο διαιτητής είπε παίζετε.

93′ η μεγαλύτερη ευκαιρία για την Βάρδα στις καθυστερήσεις ο Ντόμας στον Σαμπανέϊ αλλά το ψηλοκρεμαστό πλασέ του πέρασε πάνω από τα δοκάρια .

Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ : ΛΑΔΑΣ, ΛΙΌΣΗΣ, ΧΡΙΣΤΌΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΟΛΌΠΟΥΛΟΣ,ΣΙΔΕΡΗΣ (ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ), ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΓΟΥΡΜΟΣ), ΑΓΟΥΡΊΔΗΣ, ΝΤΟΜΑΣ, VAZ (ΡΟΥΓΚΑΛΑΣ), ΣΑΜΠΑΝΈΪ, ΤΣΟΥΛΗΣ (ΜΑΚΡΗΣ).

ΝΑΥΠΛΙΟ: ΣΚΑΦΙΔΑΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΚΑΠΛΑΝΤΖΗΣ, ΜΠΟΥΚΟΥΡΗΣ, ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΕΓΑΡΙΤΗΣ, ΚΩΤΣΟΒΟΣ, ΜΟΥΣΤΑΦΆΪ, ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ , ΚΑΖΑΚΟΣ.

-Να σημειωθεί πως οι παράγοντες του ΠΑΟ Βάρδας έχουν παράπονα για ανάρμοστη συμπεριφορά από τον προπονητή του Ναυπλίου.