NBA: Θηρίο ο Αντετοκούνμπο, πάρτι οι Μιλγουόκι Μπακς (+vids)

NBA: Με 33 πόντους ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πρωταγωνίστησε στη νίκη των Μπακς επί των Νάγκετς με 107-99.
Με άγριες διαθέσεις επέστρεψε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ με τρομερή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και συνολικά 33 πόντους, οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς στη νίκη κόντρα στους Ντένβερ Νάγκετς με 107-99.

Ο Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε τον αγώνα, λοιπόν, με 33 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 30 λεπτά συμμετοχής με 9/15 δίποντα και 15/22 βολές. Έκανε και εννέα λάθη στο πρώτο ημίχρονο.

Το ματς ήταν ντέρμπι στο πρώτο δωδεκάλεπτο με τους Νάγκετς να προηγούνται 27-26. Οι Μπακς στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοσή τους και τελικά προηγήθηκαν στο ημίχρονο  58-53.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Αντετοκούνμπο και το τρίτο δωδεκάλεπτο έκλεισε στο +8 (81-73). Τα «Ελάφια» διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι τη λήξη κι έτσι έφτασαν σε ρεκόρ 31-17.

Ο Τζρου Χολιντέι με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ ήταν συμπαραστάτης του Αντετοκούνμπο, ενώ ο Πατ Κόνατον είχε 19 πόντους και 12 ριμπάουντ.