Πάμισος

Νέα δίκαιη ισοπαλία Παμίσου και Πανγυθεατικού σε Μεσσήνη

Ο Πάμισος Μεσσήνης αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πανγυθεατικό σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έγινε χθες το απόγευμα στο Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν εκ νέου μετά το 2-2 στο Γύθειο πριν λίγα 24ωρα, όμως δεν θα είναι αντίπαλοι στο νέο πρωτάθλημα καθώς τοποθετήθηκαν σε διαφορετικούς ομίλους.

Ο Πάμισος ευτύχησε να ανοίξει νωρίς το σκορ, στο 4ο λεπτό ο Βέλλης εκτέλεσε κόρνερ και ο Δημήτρης Φιλόπουλος με κεφαλιά νίκησε τον Μίρτα. Ο έμπειρος στόπερ  είχε και ένα δοκάρι στο 37ο λεπτό και μία ακόμη κεφάλια λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μίρτα.

Η ισοφάριση για τους Λάκωνες ήρθε στο 20ο λεπτό, σε μία φάση όπου ο κορυφαίος παίκτης τους, ο Μιχελάκος βρέθηκε έξω από την περιοχή, ξεμαρκαρίστηκε και με πλασέ στη γωνία νίκησε τον Τόσκα.

Πάμισος Μεσσήνης: Τόσκα, Αριστομενόπουλος, Βέλλης, Μπούνας, Φιλόπουλος, Γεωργιόπουλος, Σαραντόπουλος, Παπαδόπουλος, Θώδης, Ντισα, Μπόρχαν. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Παπαγιαννόπουλος, Καραχάλιος, Οικονομόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Πολυχρόνης, Τσούκλερης, Αράπι.

Πανγυθεατικός: Μίρτα, Βρίνιος, Γιαννόπουλος, Καπασούρης, Γιαταγανάκης, Μιχελάκος, Μπουτσικάρης, Αναστασάκος, Βασιλούσης, Σαμπατάκος, Κουτσιουμάρης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Ρομίνο, Τσίγκος, Τζιάρας, Παναγόπουλος.