Νίκησε η Ερμιονίδα την Κω…

Νίκησε  η Ερμιονίδα την Κω…

Δύσκολα η Ερμιονίδα επικράτησε με 2-1 της ομάδας της Κω για τον 4ο όμιλο  της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, σήμερα  το πρωί  στο Κρανίδι…

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Α.Ο Πυλίου στο Κρανίδι απέναντι στην Ερμιονίδα για την 23η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής με τους γηπεδούχους να φτάνουν έτσι τους 37 βαθμούς και να κλειδώνουν την παραμονή.
Η Ερμιονίδα πατούσε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με τον Τσόφλιο στο 27’ ενώ δύο λεπτά πριν το ημίχρονο ο Τριμπόνιας με πλασέ από κοντά έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος οι «βυσσινί» ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ με τον Τουργαΐδη στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης αλλά παρόλο που δημιούργησαν κάποιες καλές στιγμές μέχρι το τέλος του ματς δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση με 2-1 να μένει μέχρι την λήξη. Με δέκα ποδοσφαιριστές ολοκλήρωσε το ματς η Ερμιονίδα αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 93’ ο Φερεκίδης.

Α.Ε Ερμιονίδας (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Πονηρός, Μηλιώτης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Νικολόπουλος, Τριμπόνιας (59’ Γκαμάνης), Φερεκίδης, Τσόφλιος, Κάλα Ι. (89’ Μαστοράκης) , Άντουνιτς (81’ Λαντίκας), Κοτσοβός

Α.Ο Πυλίου (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Τοπουζλής, Χατζηβασίλης, Παναγιωτόπουλος, Μπριλάκης, Κατσέλης (85’ Στάκκος), Μαργαρίτης (46’ Χατζηνικολάου), Κότζα (71’ Τάσιος), Αποστολίδης, Τουργαΐδης, Σκέντζος (46’ Δρόσος), Βουκομάνοβιτς.