Ντινάμο Μπρεστ-Ατρόμητος 4-3: Επέστρεψε από την κόλαση και ελπίζει [video]

Το φάντασμα του Ατρόμητου περιφερόταν επί 75 λεπτά στην Λευκορωσία καταφέρνοντας να δεχθεί τέσσερα γκολ από την Ντινάμο – Όμως στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα οι Περιστεριώτες μπόρεσαν να μετατρέψουν τον εφιάλτη σε μια γλυκιά ήττα, πετυχαίνοντας τρία γκολ και χάνοντας ευκαιρία και για να ισοφαρίσουν στο φινάλε!
Εφιαλτικό το ξεκίνημα του αγώνα για τον Ατρόμητο καθώς πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο βρίσκεται πίσω με 2-0!

Μόλις στο 5′ ο Φιλίποβιτς μετά από εκτέλεση κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι άνοιξε το σκορ, ενώ στο 13′ ο Μάντσον υπέπεσε σε πέναλτι (χέρι) κι ο Σαβίτσκι το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0!

Μ’ αυτό το σκορ έληξε το ημίχρονο, ωστόσο στο 60′ και στο 70′ ο Σαβίτσκι πέτυχε άλλα δυο γκολ για την Ντινάμο!

Ωστόσο ο Μανούσος στο 74′ εκμεταλλευόμενος το τραγικό λάθος του Παβλιτσένκο μείωσε σε 4-1, για να ακολουθήσει στο 78′ το αυτογκόλ του Βερετίλο που έφερε το σκορ στο 4-2 και πλέον ο Ατρόμητος μπορεί να ελπίζει στην ρεβάνς!

Στο 88΄ο Κουλούρης με τρομερό σουτ μείωσε σε 4-3 αλλάζοντας εντελώς τα δεδομένα για τον επαναληπτικό!

Οι συνθέσεις
Ντινάμο: Παβλιτσένκο, Κίκι, Φιλίποβιτς, Βερετίλο, Νόγιοκ, Γιούζεπτσουκ, Οσουτσουκούο, Κάργας, Σαβίτσκι, Κομπλένκο, Φαμέγε.
Στον πάγκο για την Ντινάμο: Γκούντορ, Κρίβετς, Βίτους, Κιριλένκο, Ζαλέσκι, Νεχάιτσικ, Φερέιρα.
Ατρόμητος: Μίρκοβιτς, Νάτσος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς, Μανούσος, Βασιλακάκης, Μπρούνο, Κουλούρης
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο: Μέγιερι, Ούμπιδες, Κιβρακίδης, Ενσικουλού, Καρασαλίδης, Γαρουφαλιάς, Μούγιακιτς