Τοπικές Ενώσεις

Ντροπιαστική ήττα – αποκλεισμός της Παναχαϊκής από ομάδα τοπικού της Πάτρας…

Ντροπιαστική ήττα – αποκλεισμός της Παναχαϊκής από  ομάδα  τοπικού της Πάτρας…

Αποκλεισμός-σόκ για την Παναχαϊκή στο Προάστιο, η οποία ηττήθηκε στα πέναλτι με 5-4 από την εξαιρετική Νίκη Προαστίου (ομάδα Α’ Κατηγορίας) και δεν θα συνεχίσει στον θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Τα τέρματα είχαν σημειώσει ο Μικελάτος στο 1′ λεπτό της παράτασης και αμέσως μετά ο Αντωνόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

7΄Κεφαλιά Στασινόπουλου έξω, από σέντρα του Καρακλάιτς

9΄Κεφαλιά του Κατσή από σέντρα του Πολίτη, η μπάλα πλάγιο

48’ Σουτ του Πολίτη που κέρδισε τις κόντρες, έξω από το γήπεδο

53’ Κακό διώξιμο Πολίτη η μπάλα πάει στον Σαμαντά που σουτάρει πάνω στον αμυντικό της Παναχαϊκής

57’ Καλό σουτ Στασινόπουλου από αριστερά και μπαλιά Καρακλάιτς, με γροθιές ο Μποσγανάς

66’ Μεγάλη φάση με τον Παπαχρονόπουλο, από ωραία ντρίπλα και πάσα Καρακλάιτς στον Λούσκος που σέντραρε και ο Μανόλο πιάνει βολέ με τη δεύτερη και τη μπάλα να περνάει μακριά

75’ Μονοκόμματο σουτ Παπαχρονόπουλου που. παίρνει το ριμπάουντ, μπλοκάρει ο Μποσγανάς στη δεξιά του γωνία

84’ Τρομερή επέμβαση Μποσγανά σε κεφαλιά του Σμίλτου

90’ Τρομερό κρέμασμα Κυβελιδη από το κέντρο, είδε εκτός τον Μποσγανά αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω

91’ Ο Μποσγανάς διώχνει και πάλι φάουλ του Μικελάτου

92’ ΓΚΟΟΛΛΛ Στο 2ο λεπτό της παράτασης ο Μικελάτος από δεξιά σουτάρει με δύναμη και κάνει το 0-1.

93’ ΓΚΟΟΛΛΛ Η Νίκη ισοφαρίζει με σουτ διαγώνια από δεξιά ο Αντωνόπουλος

99’ Γύρισμα του Λιμάτσι από αριστερά, άουτ στο 99′

117’ Σουτ Αλεξόπουλος στο 117 ελάχιστα άουτ

ΠΕΝΑΛΤΙ

2-1 Πρώτη εκτέλεση ο Διαμαντόπουλος… Για τη νίκη … Γκολ στη. Άλλη γωνία ο Μπαμπούνης

2-2 Κυβελιδης Για την Παναχαϊκή… Σωστή γωνία ο Μποσγανάς αλλά η μπάλα περνάει από κάτω…γκολ

3-2 Τασσόπουλος στο επόμενο πέναλτι… Γκολ

3-3 Ο Αλεξόπουλος παίρνει σειρά στην άλλη γωνία ο Μποσγανάς…γκολ

4-3 Ο Μανούσος για τη Νίκη…γκολ…

Ο Μικελάτος πάει στην άσπρη βούλα…. Απέκρουσε ο Μποσγανάς!!!!

Ο Χάρης στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι με Πανένκα….

4-4 Κωνσταντακόπουλος ισοφαρίζει…γκολ

5-4 Πολύδωρος ο αρχηγός της Νίκης…γκολ

Ο Παπαχρονόπουλος ακολουθεί… Είναι χτύπημα νοκ άουτ… Άουτ…Η Νίκη στην επόμενη φάση, αποκλεισμός-σόκ για την Παναχαίκή

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ : Μποσγανάς, Μανούσος, Πολύδωρος, Θεοδωρακόπουλος, Σταματάκης, Διαμαντόπουλος, Ντζανής, Πατρώνης, Σαμαντάς, Ζεκιάι, Φούντος

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Μπαμπούνης, Πολίτης (62’ Παπαχρονόπουλος), Στασινόπουλος, Σμιλτος, Μικές, Κωνσταντακόπουλος, Γούλας, Καρακλάιτς (78’ λ.τ. Κυβελίδης), Κατσής (46’ Λιμάτσι), Λούσκος (72’ Αλεξόπουλος), Μικελάτος.